معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان:

توسعه زیرساخت‌ها در حوزه سلامت امری ضروری است/ سواد سلامت در بهارستان باید افزایش یابد

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان گفت: باتوجه به ضرورت افزایش سطح سواد سلامت، توسعه زیرساخت‌ها در حوزه سلامت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدحبیب موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان با بیان اینکه افزایش سطح سواد سلامت در بهارستان یک ضرورت می باشد، اظهار داشت: این موضوع باتوجه به میزان اهمیتش باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی در ادامه دولت را در سال‌های اخیر در زمینه ارائه خدمات مناسب در حوزه بهداشت و درمان به مردم، پیشرو خواند و عنوان داشت: بدون تردید این موضوع نشان دهنده توجه  ویژه دولت به امر ارتقاء کیفی سلامت در جامعه می باشد.

موسوی در رابطه با موضوع تشکیل مجمع سلامت در شهرستان بهارستان، تصریح کرد: امروز تلاش برای توسعه زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه سلامت بهارستان یک ضرورت به حساب می آید و تمامی دستگاه‌های شهرستان باید در صورت لزوم همکاری لازم را در این راستا داشته باشند.

وی همچنین به اهمیت موضوع فرهنگ سازی در بحث سلامت اشاره کرد و گفت: افزایش سطح سواد سلامت شهروندان بهارستانی از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به ویژه در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها از طریق رابطین سلامت از جمله موضوعات پر اهمیت در بحث سواد سلامت می باشد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان در خصوص برنامه‌های مجمع سلامت شهرستان در جهت افزایش سواد سلامت جامعه، تشریح کرد: استفاده از ظرفیت مساجد، پایگاه‌های بسیج و سازمان‌های مردم نهاد برای جلب مشارکت آحاد مردم و همچنین تشکیل رابطین سلامت محله‌ها از جمله این برنامه‌ها می باشد.

وی درپایان باتوجه به خطر شیوع بیماری تب کریمه کنگو در جامعه، خاطرنشان کرد: ادارات و دستگاه‌های مربوطه باید برای آموزش عوامل فروش گوشت دام درخصوص بیماری تب کریمه کنگو و ممانعت از ذبح هرگونه دام زنده در محل فروش اقدام نمایند و نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی نیز می بایست در برخورد با متخلفین این حوزه همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.