معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان:

توجه به مشکلات سالمندان از اهمیت بالایی برخوردار است/ جمعیت سالمندان کشور روز به روز درحال افزایش است

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان گفت: توجه به مشکلات سالمندان در دولت تدبیر و امید از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدحبیب موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان با اشاره به تشکیل جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان، بیان داشت: ما نیز در آینده نزدیک با پدیده سالمندی روبرو هستیم و مسئولین امر از جمله مقام معظم رهبری بارها این مسئله را متذکر شده‌اند، و می بایست شأن و حرمت این عزیزان حفظ شود.

وی با بیان اینکه تعداد سالمندان در جامعه ایران به روز به روز درحال افزایش است، گفت: جمعیت سالمندان درحال حاضر حدود ۶ میلیون نفر می باشد و در آینده نزدیک ۳۰% از جمعیت کشور را تشکیل خواهد داد و هدف از تشکیل شورای ساماندهی سالمندان اتخاذ تدابیر و تصمیمات لازم برای ارتقاع کیفیت و بهبود روش زندگی سالمندان  از طریق ارائه مناسب خدمات رفاهی، بهداشتی، درمانی و توانبخشی می باشد.

موسوی در ادامه باتاکید بر وجود برنامه‌هایی در ارتباط با رسیدگی به سالمندان در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: خوشبختانه از ویژگی‌های مهم دولت تدبیر و امید پیش بینی پدیده‌های اجتماعی در آینده می باشد و  در برنامه ششم توسعه نیز قوانین و مقررات مهمی برای ارائه خدمات ویژه به سالمندان پیش بینی شده است.

وی در رابطه با اقدامات دولت برای رسیدگی به سالمندان، تصریح کرد: رسیدگی به مسائل سالمندان و کاهش فقر و نابرابری درمانی و خدماتی از مولفه‌های اصلی سیاست‌های رفاهی دولت می باشد که در این راستا تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و بهزیستی به عنوان متولیان اصلی امور سالمندان باید با همکاری یکدیگر زمینه انجام این امر را فراهم آورند، همچنین بیمه‌های درمانی اجتماعی و بازنشستگی برای این قشر اهمیت زیادی داشته و باید به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان همچنین با اشاره به ارتباط مستقیم مسائل اجتماعی با سیاست‌های رفاهی اذعان داشت: با بستر سازی و امکان مشارکت مردم، سمن‌ها و موسسات غیردولتی، آمادگی مناسب نهادی، ساختاری و فرهنگی برای حل مشکلات سالمندان فراهم می شود.

وی درپایان باتوجه به فعالیت‌ها و تصمیمات اخذ شده در جلسه شورای ساماندهی سالمندان، افزود: در این جلسه مواردی نظیر تهیه آمار و اطلاعات سالمندان شهرستان، پیش بینی خانه سالمندان، مناسب سازی معابر و بوستان‌های شهری و روستایی برای این قشر در بهارستان مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.