فرماندار شهرستان بهارستان:

تنها ۵۰ درصد معولین بهارستانی تحت پوشش نهادهای بهزیستی قرار دارند

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: از بین 6000 معلول بهارستانی تنها 3000 نفر تحت پوشش نهادهای بهزیستی شهرستان بهارستان قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان در رابطه با شرایط معلولین بهارستانی، عنوان داشت: در حوزه جمعیت معلولین بعد از شهرستان ری، بهارستان مقام دوم استان تهران را دارا می باشد که این امر لزوم رسیدگی به این قشر را افزایش می دهد.

وی در ادامه باتاکید بر دلایل بروز معلولیت در افراد، تصریح کرد: دلیل این معضل را می توان ساختار قومی و ازدواج‌های فامیلی عنوان کرد که در شهرستان‌هایی نظیر شهرستان بهارستان بخشی از فرهنگ مردم می باشد که نیازمند برخی تغییرات و آگاه‌سازی در این خصوص می باشد، تا از بروز معضلاتی نظیر معلولیت جلوگیری شود.

سلیمان‌پور با اشاره به وجود حدود ۶ هزار نفر معلول در شهرستان بهارستان، بیان داشت: از این تعداد تنها ۳ هزار نفر را توانسته‌ایم تحت پوشش نهادهای بهزیستی قرار بدهیم و ۲۷۲ خانواده بیش از ۳ معلول دارند که از خانواده‌های بی‌بضاعت می باشند و از لحاظ معیشتی دارای چالش‌های اساسی و جدی می باشند.

وی همچنین به برگزاری جلسه شورای اداری در شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: در طول این جلسه به مسائل و مشکلات موجود برای معلولین و خانواده‌های آن‌ها رسیدگی شد و تصمیمات موثری در این راستا اخذ گردید که در آینده نزدیک در سطح شهرستان اجرایی می شود.

فرماندار شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اهمیت رسیدگی به مشکلات شهروندان، خاطرنشان کرد: در طول برگزاری ملاقات‌های مردمی، مسئولان شهرستانی از نزدیک در جریان مشکلات و نارضایتی‌های شهروندان قرار می گیرند و از این طریق می توانند به شکل هدفمند در راستای رفع آن‌ها اقدام نمایند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.