رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

تمامی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی موظف به رعایت ملاحظات زیست محیطی و استانداردسازی می باشند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: متصدیان تمامی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی فعال در شهرستان بهارستان می بایست نسبت به رعایت ملاحظات زیست محیطی و استانداردسازی واحد خود توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا آکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به رسیدگی دقیق و سریع این اداره به گزارشات و شکایات شهروندان بهارستانی، بیان داشت: به تازگی وضعیت زیست محیطی یک واحد آلاینده که مورد شکایت مردمی بود، مورد بررسی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه با تشریح جزئیات این شکایت مردمی و نتایج حاصل از بررسی این شکایت، تبیین کرد: درپی شکایات واصله مبنی بر انتشار دود غلیظ از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی قلعه‌میر، که به اشتباه واحد تولید زغال معرفی شده بود، اکیپ گشت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان پس از شناسایی محل مورد نظر، به واحد مذکور مراجعه کرده و اقدام به بررسی وضعیت زیست محیطی واحد نمود.

آکار همچنین با بیان اینکه اخطاریه‌ای به واحد آلاینده ابلاغ گردیده است، عنوان داشت: این واحد با دو کوره هوایی در زمینه نورد گرم مشغول فعالیت می باشد و از آنجایی که کلیه واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی موظف به رعایت ملاحظات زیست محیطی می باشند، اخطاریه‌ای در این راستا به متصدی این واحد داده شد.

وی به وظایف واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در خصوص بررسی فعالیت‌های خو اشاره کرد و تشریح کرد: رعایت ملاحظات زیست محیطی، استانداردسازی، کنترل آلودگی خروجی‌های خطوط تولید به محیط و ارائه خود اظهاری از وضعیت زیست محیطی خود بخشی از این وظایف می باشند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه با تمامی متخلفین مطابق قانون برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: در صورت عدم اصلاح عملکرد توسط متصدی واحد مذکور، مطابق با استانداردهای ملاک عمل در مهلت اعطایی، اقدامات قانونی صورت خواهد پذیرفت.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.