سرپرست خدمات شهری گلستان:

تمامی نقاط حادثه خیز در فصل بارش شناسایی و در دست لایروبی قرار دارد

سرپرست خدمات شهری گلستان گفت: به جهت جلوگیری از طغیان رودخانه‌ها، انهار و… تمامی نقاط حادثه خیز شهرگلستان شناسایی شده و در دست لایروبی قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حمزه جباری سرپرست خدمات شهری گلستان با اشاره به نزدیکی بارش‌ها، بیان داشت: رودخانه‌ها و مسیل‌های شهرگلستان برای فصل بارش آماده‌سازی شده است و به جهت جلوگیری از آب گرفتگی و آلودگی‌های زیست محیطی، رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانال‌های شهر پاکسازی و لایروبی گردید.

وی در ادامه باتاکید بر بازدید از لایروبی عملیات رودخانه‌ها و کانال‌های شهرگلستان، تصریح کرد: در بازدید‌های صورت گرفته روند انجام پروژه لایروبی انهار و رودخانه‌های مثبت و قابل قبول ارزیابی شد و گلستان برای بارش‌ها آماده است.

جباری با بیان اینکه این اقدام در جهت آمادگی و پیشگیری از بروز سیلاب در سطح شهر صورت گرفته است، بیان داشت: با توجه به بارش‌های سیل‌آسای فروردین ماه سال جاری که باعث طغیان رودخانه شادچای شد، اقدام مذکور در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفت.

وی همچنین به وضعیت رودخانه شادچای و اهمیت رسیدگی به آن اشاره کرد و گفت: این مسیل که علاوه‌بر سرریزهای سد امیرکبیر از پساب‌های شهری تغذیه می کند، به طول ۳ کیلومتر از خط راه آهن تا محله میمنت آباد در محدوده شهرگلستان قرار دارد و باتوجه به این که حجم قابل توجهی از رسوبات در بستر رودخانه انباشته می شود، بنابراین لایروبی کف آن امری اجتناب ناپذیر است و به همین دلیل جمع‌آوری و دپوی این رسوبات و نیزارهای موجود توسط حوزه خدمات شهری انجام شد.

سرپرست خدمات شهری گلستان درپایان باتوجه به اینکه تمامی نقاط حادثه خیز که امکان طغیان یا آب گرفتگی دارند، شناسایی شده، خاطرنشان کرد: تمام مسیل‌ها، کانال‌ها و انهار موجود در سطح شهر پیش از آغاز بارش‌ها به طور کامل لایروبی خواهد شد اما شهروندان باید توجه داشته باشند که دلیل اصلی آبگرفتگی انهار در داخل شهر، پسماندها، زباله‌ها و ظروف یکبار مصرف رها شده از سوی شهروندان است که با مدیریت صحیح زباله‌ها در مبدأ و انداختن آن در مخازن پسماند تعبیه شده در معابر، می توان از این امر جلوگیری کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.