مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان:

تمامی زمین‌های کشاورزی بهارستان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز می شوند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان گفت: تجهیز تمامی زمین‌های کشاورزی بهارستان به سیستم‌های نوین آبیاری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کشاورزان از جمله برنامه‌های اساسی جهاد کشاورزی این شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا حیدری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری در عصر حاضر، بیان داشت: استفاده از این سیستم‌ها در زمین‌های کشاورزی شهرستان بهارستان جزو مهمترین اولویت‌هایی می باشد که اجرایی شده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تجهیز تمامی زمین‌های کشاورزی بهارستان سیستم‌های نوین آبیاری، تبیین کرد: مطابق آمار، شهرستان بهارستان بالغ بر ۱۴۱۱ هکتار اراضی زراعی را در اختیار دارد که با توجه به اقدامات انجام شده در این راستا، درحال حاضر بیش از ۸۵ درصد از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده‌اند.

حیدری در ادامه باتاکید بر اینکه می بایست کمبود آب کشاورزی در شهرستان بهارستان را در مسیر درست از بین ببریم، عنوان داشت: کشاورزی از جمله مهمترین راه‌های رشد و توسعه به شمار می رود که باید به آن توجه ویژه و اساسی داشت و به همین منظور تأمین نیازهای اولیه کشاورزی نظیر آب باید به عنوان مهم‌ترین اولویت باشد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر در بهارستان با کمبود آب کشاورزی مواجه می باشیم، تصریح کرد: می بایست با تدابیر درست و برنامه‌ریزی‌های مناسب این کمبود را در سطح برخی از اراضی کشاورزی سطح شهرستان مرتفع کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه آموزش جزو اصلی‌ترین راه‌های رفع این کمود می باشد، خاطرنشان کرد: برگزاری دور‌ه‌های آموزشی اصول زراعی برای کشاورزان با هدف ارتقا و به روز کردن سطح دانش کشاورزان و تولیدات بهتر محصولات کشاورزی در شهرستان بهارستان در دستور کار جهاد کشاورزی این شهرستان قرار گرفته است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.