تلاش شهرداری تهران برای خدمات رسانی هر چه بهتر به زائران اربعین

شهردار تهران بر تلاش مدیریت شهری پایتخت برای خدمات رسانی هر چه بهتر به زائران اربعین تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، پیروز حناچی عصر امروز در گردهمایی ۴٠٠ نفر از خادمین داوطلب پاکسازی مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی که در سالن خلیج‌فارس باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: آن‌چه شاید این روزها بسیار مبتلابه ما باشد و جزو فرمایشاتی است که از حضرت سیدالشهدا (ع) باقی مانده، این است که «اِن لم یکن لکم دین و کنتم لا تخافون المعادَ کونوا احراراً فی دنیاکم»؛ من از فرمایش حضرت این‌طور برداشت می کنم که اگر کسی اعتقاد اخروی و ترسی از قیامت نداشته باشد، اما آزاده و منصف باشد و آزادگی را پیشه کند؛ خداوند در طول زندگی دستش را خواهد گرفت و عاقبت‌به‌خیر خواهد شد. امیدوارم توصیه آن بزرگوار را سرلوحه زندگی‌مان قرار دهیم.

شهردار تهران ادامه داد: شهید مطهری نقل می کرد از حضرت سیدالشهدا (ع) پرسیدند شما که دوران حضرت رسول (ص) را درک کردید، جمله‌ای و عبارتی درباره ایشان نقل کنید تا به برکت زندگی ما بیافزاید. امام حسین (ع) تأملی کردند و فرمودند خداوند اندیشه‌های بالا و قصدها و عزم‌های بلند را دوست دارد. مرحوم شهید مطهری نیز این‌طور نتیجه گرفت که آدم چیزی را به خاطر می‌سپارد که با روحیاتش منطبق‌تر است.

حناچی گفت: امیدوارم با افق دید بلند و عزم جدی اهداف بزرگی داشته باشیم؛ کاری که داوطلبان مراسم اربعین انجام می‌دهند در همین راستا خواهد بود. البته در این حرکت عظیم که متکی به عشق حسینی است، ایده‌های ناپاکی نیز وجود دارند که به دنبال وارونه جلوه دادن این شور عظیم هستند؛ ما نباید اجازه دهیم این اتفاق بیافتد.

وی تصریح کرد: کار مهم همکارانم قبول این مسئولیت است که تلاش کنند تا زوار حسینی در بهترین فضا قدم به سمت عشق بگذارند.

پیروز حناچی شهردار تهران اظهاراتش در این گردهمایی را با بیتی از مرحوم حاج مرشد چلویی به پایان رساند: من غم مهر حسین با شیر از مادر گرفتم، روز اول کآمدم دستور تا آخر گرفتم.

در بخش دیگری از این گردهمایی سعید صادقی مشاور شهردار تهران گفت: امسال با توجه به رویکرد شخص شهردار تهران مبنی بر این‌که حرکت خودجوش سال‌های گذشته آن‌طور که باید و شاید پشتیبانی نمی‌شد، با تمام وجود به این موضوع پرداختیم.

وی با تاکید بر این‌که شهرداری علاوه بر مدیریت شهری وظیفه مردم‌داری را نیز بر عهده دارد، اضافه کرد: این نقش با همین رویکرد آغاز شد. تشکل‌هایی از پیش وجود داشتند؛ بچه‌های «جای پای یار» کار را شروع کرده بودند و تشکل‌هایی نیز امسال چه به‌صورت فردی و چه به‌صورت گروهی یا از طریق پورتال شهرداری به این حرکت پیوستند.

صادقی تأکید کرد: با پشتیبانی ستاد اربعین شهرداری و حمایت شخص شهردار تهران تلاش داریم این حرکت را توسعه دهیم و هدفمان نیز عمدتا تشویق مردم به تقویت فرهنگ پاکیزگی است.

جواد سلیمی رئیس اداره رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی شهرداری تهران نیز در این مراسم با تاکید بر این‌که جمع حاضر شامل تشکل‌های مردمی است، خاطرنشان کرد: حتی پرسنل شهرداری نیز که قصد تشرف دارند، با هزینه شخصی و اخذ مرخصی شخصی به کربلا مشرف می‌شوند و تمام این اقدامات ذیل یک پویش مردمی اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.