تقلید از فرهنگ غربی، معضل دهه هشتادی‌ها/ حجاب نقطه مقابل رفتارهای غرب‌گرایانه می باشد

تقلید از فرهنگ غربی به معضلی برای نسل جوان به ویژه دهه هشتادی‌ها تبدیل شده است که موضوع حجاب را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجاب از جمله موارد مورد تاکید دین اسلام می باشد که البته پیش از ورود اسلام به ایران نیز تا حد زیادی در فرهنگ ایرانیان وجود داشت و به نوعی مردم ایران از همان ابتدا به رعایت حجاب به ویژه در بین بانوان و نگه داشتن حرمت آن‌ها ارزش بالایی قائل بودند.

اما گفتنی است که در طول سال‌های اخیر و همزمان با گسترش جنگ‌های نرم و تهاجم‌های فرهنگی برخی از نوجوانان و جوانان با تقلید از فرهنگ غربی به سمت پوشش‌هایی نامناسب نظیر مانتوهای جلوباز، ساپورت‌ها و استفاده از کلاه به جای شال و روسری رفته‌اند، که شهرستان بهارستان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

گفتنی است که زمانی که پسران ما به دنبال این تهاجم فرهنگی در فضای مجازی، در جمع‌ها و… به پوشش، نحوه رفتار و شکل ظاهری سلبریتی‌ها و فیلم‌های خارجی علاقه نشان می دهند ناخودآگاه سبب ترقیب دختران برای تقلید از روی آن‌ها می شوند که عکس این موضوع در خصوص پسران نیز صادق می باشد که به دنبال آن نوجوانان و جوانان ما از پوشش‌ها و مدل موها و برخی رفتارها نظیر تتو کردن شخصیت‌هایی که تنها در فضای مجازی و فیلم‌ها به آن شکل می باشند، تقلید می کنند.

و این درحالی است که تمامی این تبلیغات‌ها برای رسیدن به این تقلید در بین قشر جوان مسلمانان می باشد و در حقیقت این افراد به شکلی که به ما نشان داده می شوند، زندگی نمی کنند و این تنها حقه‌ای برای ایجاد غرب‌گرایی و به بیراهه کشیدن نسل جوان می باشد.

البته این موضوع در بین دهه هشتادی‌ها بیش از دیگر نسل‌ها نمود پیدا کرده است که بدون تردید موجب نگرانی‌ خانواده‌ها نیز شده است، چراکه به دنبال تقلیدهای ظاهری مسائلی نظیر استعمال دخانیات و قلیان و… نیز به زندگی روزمره آن‌ها اضافه می شود.

درپایان لازم به ذکر است که مقابله و هدایت نوجوانان و جوانان ما نیازمند برنامه‌های فرهنگی مناسب و کارشناسی شده می باشد که به شکلی درست و اثربخش آن‌ها را در مسیر درست قرار دهد و این موضوع بدون شک نیازمند توجه ویژه مسئولین و همکاری خانواده‌ها می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.