تقدیر از برگزیدگان مسابقه «شهر خوب، محله خوب، خانه خوب»

برگزیدگان مسابقه «شهر خوب، محله خوب، خانه خوب» شناخته شدند و همزمان با روز دانش آموز مورد تقدیر معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری، با حضور در مدرسه تاریخی بدر واقع در منطقه ۱۲ ضمن نواختن زنگ حماسه، روز دانش آموز و حماسه ۱۳ آبان را گرامی داشته و از برگزیدگان مسابقه «شهر خوب، محله خوب، خانه خوب» تقدیر به عمل آورد.

گلپایگانی در مورد هدف از برگزاری این مسابقه گفت: یکی از مسئولیت های حوزه معاونت شهرسازی و معماری، ارتقای کیفی محدوده های تاریخی شهر تهران است.

وی افزود: ارتقاء کیفی به شرطی ایجاد می شود که منزلت اجتماعی محدوده های تاریخی را ارتقاء بدهیم و این به معنی اصلاح نقص ها، تقویت زمینه های رشد و توسعه منزلت اجتماعی و تلاش برای بهبود کیفیت زندگی در محله های واقع در بافت تاریخی است.

گلپایگانی درباره دلایل انتخاب مدرسه بدر برای برگزاری این مسابقه گفت : این مدرسه هم در محدوده تاریخی منطقه ۱۲ شهر تهران واقع شده و هم خود قدمت تاریخی دارد، بنابراین ما برای اینکه ارزش این ساختمان تاریخی را به دانش آموزان یادآور شویم ، همزمان با نواختن زنگ مدرسه در آغاز سال تحصیلی در این مدرسه ، به منظور تشویق دانش آموزان و ایجاد حس مسئولیت نسبت محله شان و درک بهتر ارزش این محلات، پیشنهاد برگزاری مسابقه «شهر خوب، محله خوب، خانه خوب» را در دو محور نقاشی و انشاء نویسی دادیم.

وی ادامه داد: این پیشنهاد با استقبال خوب دانش آموزان روبرو شد و به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با یک بنای تاریخی- ایرانی، این مسابقه در خانه تاریخی مهربان برگزار شد که در نهایت یک گروه هفت نفره نقاشی ها را داوری و آثار برتر را انتخاب کردند و طی مراسمی از این دانش آموزان تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.