معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نسیم شهر:

تقاطع‌های حادثه خیز شهر اصلاح هندسی شده‌اند/ تقاطع الغدیر – شورا ایمن سازی می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نسیم شهر گفت: در ادامه اصلاح هندسی و ایمن سازی تقاطع‌های نسیم شهر، تقاطع بلوار الغدیر و بلوار شورا ایمن سازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سلمان خان‌محمدی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نسیم شهر به لزوم رسیدگی به مشکلات ترافیکی شهر اشاره کرد و گفت: پروسه مطالعه و بررسی نحوه کنترل تقاطع بلوار الغدیر و بلوار شورا در نسیم شهر پایان یافته است.

وی در خصوص فعالیت‌های مجموعه مدیریت شهری نسیم شهر به منظور کاهش مشکلات ترافیکی، اظهار داشت: پس از اصلاح هندسی نقاط حادثه خیز تقاطع‌های شهر، به لحاظ افزایش ظرفیت عبور ترافیک و کاهش تعداد و شدت تصادفات، تقاطع بلوار الغدیر و بلوار شورا نیز ساماندهی ترافیکی می شوند.

خان‌محمدی در ادامه با بیان این امر که ترافیک شهری می بایست کنترل شود، تصریح کرد: از جمله وظایف اصلی مدیریت حمل و نقل شهری، مدیریت تقاطعات و نحوه کنترل آن‌ها می باشد که ایمنی حرکت عابرین پیاده و خودروها و حفظ حداکثری ظرفیت عبوری از تقاطع از این طریق میسر می گردد.

وی همچنین باتاکید بر اینکه تصمیمات موثری در راستای کنترل ترافیک تقاطع بلوار الغدیر و بلوار شورا گرفته شده است، بیان داشت: با تخصیص آمار میدانی برداشتی، تحلیل تقاطع جهت طرح چراغ راهنمایی به صورت دو فازه یا به صورت دیر آزاد شونده و زود آزاد شونده به روش Hcm2010 مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نسیم شهر در پایان با توجه به احجام اوج ترافیک تقاطع الغدیر – شورا، افزود: چراغ راهنمایی و رانندگی به صورت دو فازه در مدل نرم افزاری Sidra lntersection شبیه سازی شد و مورد تایید قرار گرفت که به امید خدا با تلاش شورای اسلامی شهر و پیگیرهای عباس شوندی شهردار نسیم شهر، در صورت تامین اعتبار آن، کار عمرانی و اجرایی تقاطع الغدیر – شورا را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شروع می شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.