تغییر رئیس شیلات مشکل صید کشتی های چینی را حل نمی‌کند

نماینده مجلس، اقدام وزير جهاد كشاورزي در تغيير رييس سازمان شيلات را مصداق ضرب المثلِ؛ «نوش داروي بعد از مرگ سهراب» دانست و گفت: این اقدام هرچند دیر ولي رافع مشكل و معضل صيد ترال توسط كشتي هاي چيني در آبهاي جمهوري اسلامي ايران نخواهد بود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، سیّده فاطمه ذوالقدر، نائب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس اقدام وزیر جهاد کشاورزی در تغییر رییس سازمان شیلات را مصداق ضرب المثلِ؛ «نوش داروی بعد از مرگ سهراب» دانست و گفت: این اقدام هرچند دیر ولی رافع مشکل و معضل صید ترال توسط کشتی های چینی در آبهای جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.

وی ادامه داد: از آنجا که وزیر جهاد کشاورزی در روز طرح سوْال، پاسخ های قانع کننده ای نداد و به همین جهت نیز ١۵٠ نفر از وکلای ملت قانع نشدند، حقیقتاً باید بررسی شود که چرا وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان شیلات به‌رغم روشن بودن موضوع و تذکرات قبلی نمایندگان استان هرمزگان و دیگر نمایندگان، صیادان و دلسوزان منافع ملی کشور، علاج واقعه را پیش از وقوع نکردند.

ذوالقدر یکی از راه‌های جبران فاجعه ملی صید ترال را، لغو مجوزهای صادره و رسیدگی به دوره مدیریت ریاست اسبق شیلات از سوی مجلس و سازمان بازرسی کل کشور دانست و تصریح کرد: باید در راستای احقاق حقوق تضییع شده صیادان بومی و جبران آسیب های زیست محیطی و مالی پیش آمده، گام های مؤثری برداشته شود.

وی افزود: از اقدام نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دفاع از منافع ملی اقدام به توقیف کشتی های متجاوز صید ترال در سواحل مکران کرد تشکر و قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.