تعذیه شهادت حضرت علی (ع) در بهارستان برگزار شد

تعزیه شهادت حضرت علی (ع) در شب هفتم شهادت این حضرت، با حضور شهروندان بهارستانی در شهرستان بهارستان اجرا گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، به مناسبت شب هفتم شهادت حضرت علی (ع)، گروه تعزیه ٧٢ تن در بوستان ششم شهرک فجر شهرستان بهارستان به اجرای تعزیه با موضوع شهادت امیرالمومنین (ع) پرداخت.

بنابر این گزارش گروه تعزیه ٧٢ تن به سرپرستی احد صدقی از جمله گروه‌های مشهور و محبوب در سطح شهرستان بهارستان می باشند که در مراسم‌های مختلفی به اجرای تعزیه و روایت صحنه‌های پراهمیت در اسلام نظیر شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و یاران با وفای آن امام بزرگوار می پردازند.

گفتنی است این مراسم معنوی با حضور عاشقان و عذاداران مولی الموحدین علی بن‌ابیطالب (ع) به شکل تعذیه خیابانی برگزار گردید، که اشک و اندوه حضار از مظلومیت امام علی (ع) در این نمایش تعذیه به خوبی نشان دهنده موفقیت گروه تعذیه ۷۲ تن در به نمایش کشیدن چنین صحنه‌هایی داشت.

در تعذیه شب گذشته گروه ۷۲ تن، عقیل صدقی شبیه امام علی (ع)، سیداحمد زمانی شبیه حضرت زینب (س)، بهزاد کیوانفر شبیه امام حسن (ع)، محمد احمدی شبیه امام حسین (ع)، میثم محمدزاده شبیه ابن ملجم مرادی، علی باجدان شبیه صحابه، علی صدقی شبیه قطامه، علیرضا صدقی شبیه جبرئیل، سیدامین سیدصالحی شبیه قصاب، عباس صدقی شبیه حضرت ابوالفضل (ع) و احد صدقی به عنوان سرپرست گروه شبیه قنبر نقش آفرینی کردند.

درپایان لازم به ذکر است که اجرای تعذیه در مراسم‌های مختلف مذهبی می تواند به تبیین اصول اسلام و همچنین شناساندن شیوه زندگی پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصوم (ع) به مردم به ویژه جوانان کمک شایانی نماید، چراکه هنر نمایش و تعذیه به شکل دیداری و شنیداری انسان را با صحنه‌ها و بخش‌های مختلف زندگی بزرگان دین آشنا می نماید و به طبع تاثیر بیشتری نیز دارد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.