تعداد زیاد هیئت‌های مذهبی هرج و مرج شهرهای بهارستان را بیشتر کرده است

تعداد زیاد هیئت‌های مذهبی در شهرستان بهارستان با جمعیت‌های خیلی کم تنها سبب افزایش حوادث تکیه‌ها و هرج و مرج در خیابان‌های شهرستان می شود‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در شهرستان بهارستان بیش از ۱۲۰۰۰ هیئت ثبت شده رسمی داریم که این امر سبب شده است تا به بهارستان لقب شهرستان شور و عاشوراییان را بدهند، اما نکاتی در رابطه با این موضوع وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

گفتنی است که جمعیت اکثر این هیئت‌ها کمتر از ۵۰ نفر است و علاوه‌بر اینکه سخنراند ندارند بلکه با مشکلات فرهنگی و کمبود مالی نیز مواجه بوده که همین امر باعث می شود که برخی از آن‌ها به ناچار به سمت و سویی که با فرهنگ عاشورا فاصله دارد، تغییر موضع دهند.

همچنین تعداد زیاد هیئت‌های مذهبی در عین نبود امکانات، کمبود مالی و تعداد کم نفرات درصد بروز آتش سوزی بخاطر استفاده از تجهیزات غیرمناسب و بروز حوادث دیگر به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی را افزایش می دهد که خود افزایش تعداد هیئت‌های مذهبی را به امری نگران کننده بدل می کند.

اگر همانند مناطقی نظیر زنجان، در هر محله‌ای یک یا دو هیئت بزرگ وجود داشته باشد و همه عزاداران به این هیئت‌ها برای عزاداری بروند هم کنترل و ساماندهی داخل هیئت‌ها و مراسم‌ها ساده‌تر می شود و هم وضعیت شهرهای شهرستان بهارستان در ماه محرم مناسب‌تر و بهتر می شود.

درپایان لازم به ذکر است که باتوجه به موارد ذکر شده و دلایل مطرح شده بهتر است تا جلسات و نشست‌هایی از همین ماه با متصدیان هیئت‌های مذهبی شهرستان بهارستان برگزار شود تا در دهه محرم سال آینده شاهد حوادث و هرج و مرج‌هایی که هر سال رو به افزایش می باشد نباشیم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.