رئیس اداره آب و فاضلاب بهارستان:

تصفیه‌‌خانه بهارستان در آینده نزدیک احداث می شود/ از یک بانک خارجی وام خواهیم گرفت

رئیس اداره آب و فاضلاب بهارستان گفت: با احداث تصفیه‌خانه در شهرستان بهارستان از بروز بسیاری از مشکلات زیست محیطی جلوگیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، پرویز عبدی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان بهارستان با اشاره به لزوم احداث تصفیه خانه در بهارستان، اظهار داشت: نبود تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرستان بهارستان سبب به وجود آمدن مشکلات زیست محیطی در منطقه شده و در صورت دریافت وام بلافاصله کار احداث تصفیه‌خانه آغاز می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه نبود تصفیه‌خانه در سطح شهرستان سبب بروز مشکلاتی شده است، گفت: فقدان سیستم جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه‌خانه در بهارستان سبب شده تا فاضلاب تولیدی در چاه‌های جذبی دفع شوند، و این امر سبب به خطرافتادن سفره آبی در بهارستان شده است.

عبدی هچنین باتاکید بر اینکه نبود تصفیه‌خانه زمنیه ساز بروز مشکلات زیست محیطی است، تبیین کرد: بخشی از این فاضلاب‌ها نیز وارد فضای آزاد می شوند که علاوه‌بر از بین بردن خاصیت خاک  مشکلات زیست محیطی بسیاری را هم برای ساکنان این منطقه به وجود می آورد.

وی در رابطه با دیگر مشکلات به وجود آمده ناشی از نبود تصفیه‌خانه، بیان داشت: کانال‌هایی که در سطح شهر وجود دارند سیمای شهر را زشت کرده، و همچنین بوی نامطبوعی را در محیط اطراف ایجاد می‌کند که مشکلات بهداشتی بسیاری را برای مردم به وجود آورده است.

مدیر امور آبفای شهرستان بهارستان با اشاره به ساخت تصفیه‌خانه در آینده نزدیک، تصریح کرد: تلاش داریم تصفیه خانه در بخش جنوبی شهرستان بهارستان ساخته ‌شود، و اکنون این پروژه در مرحله مطالعه قرار دارد و قرار است برای ساخت آن از یک بانک خارجی وام گرفته شود، که در صورت دریافت وام بلافاصله کار احداث تصفیه‌خانه آغاز خواهد شد.

وی با بیان اهمیت احداث تصفیه‌خانه در بهارستان، تشریح کرد: این تصفیه‌خانه، فاضلاب ۳ شهر این شهرستان را جمع‌آوری می کند باعث انجام مدیریت مناسبی در آب و فاضلاب شهرستان می شود، و آبی که تا پیش از این غیرقابل استفاده بوده در بخش کشاورزی، خدمات و فضای سبز شهرداری‌ها و همچنین در بخش صنعت که با کمبود آب مواجه هستند، به کار گرفته می شود.

عبدی در پایان باتوجه به تلاش‌های اداره آبفای بهارستان در راستای حفاظت از محیط زیست، افزود: احداث سیستم جمع آوری، انتقال فاضلاب و تصفیه‌خانه در شهرستان بهارستان بدون شک مشکلات زیست محیطی و آلودگی‌هایی که ناشی از رهاسازی فاضلاب در فضای آزاد بوده را برطرف می کند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.