تشکیل کمیته بررسی دلایل افزایش گوشت قرمز

به گزارش بهارستانه، منبع: انتهای پیام/*رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز بیان داشت: در برخی از استان ها دام زنده قاچاق می شود.

به گزارش بهارستانه،عباس تابش امروز در در جمع خبرنگاران در مورد افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت:  در برخی استان ها قاچاق دام زنده انجام می شود لذا امروز کمیته ای در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد تا موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز  و دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: قیمت گوشت قرمز تابع عرضه و تقاضا است و این کالای مصرفی قیمت گذاری نمی شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به اینکه مشکل تامین روغن خام به دلیل مشکلات تامین ارز  است، افزود: مقدار زیادی روغن خام در گمرکات موجود است که امیدواریم با تامین ارز مورد نیاز آن این  محصولات از گمرکات ترخیص شود.

وی با اشاره به جلسه ستاد تنظیم بازار، بیان داشت: در جلسه امروز موضوع جدیت بانک مرکزی در تامین ارز این محموله های روغن خام وارداتی مورد بررسی قرار گرفت.

تابش بیان داشت: در حال حاضر کالاهای اساسی به صورت اعتباری از گمرکات ترخیص می شود که امیدواریم با رفع ممنوعیت واردات برنج قیمت این کالا نیز تعدیل شود.

وی در مورد بهره برداری از سامانه جامع انبارها گفت: از روز شنبه هفته آینده به صورت برخط ورود و خروج کالاها از انبارها کنترل می شود لذا براساس بارنامه هایی که از سامانه راهداری به ما می رسد مراکز پرتردد را شناسایی و براساس حساب کاربری این  انبارها میزان ورودی وخروجی آن ها را رصد می کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۲۰ هزار مرکز نگهداری کالا در سامانه انبارها موجود است، بیان داشت: بازرسان می توانند به صورت هدفمند  به انبارهایی که از شفافیت لازم برخوردار نیستند مراجعه کنند و در صورت بروز تخلف پرونده به را به تعزیرات ارسال و از احتکار و گران فروشی جلوگیری کنند.

منبع:

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.