تشکیل انجمن کتابخوان در دستور کار شورای اسلامی شهرگلستان قرار گرفت/ افزایش سرانه مطالعه از عوامل پیشگیری از معضلات است

مسئولین شهرستان بهارستان با تشکیل جلسه عوامل ارتقاء سرانه مطالعه در جامعه و اجرای برنامه‌های فرهنگی مختلف را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرستان بهارستان با حضور غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، محسن بیگدلی رئیس کمیسیون، موسی رضازاده سخنگو، حسن زارعی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی بهارستان، داداشی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی برگزار گردید.
گفتنی است که این نشست در راستای تشکیل انجمن کارگروه ترویج مطالعه و ارائه طرح، راهکارها و ایده‌های مناسب با کارگروه ترویج مطالعه انجمن کتابخانه‌های عمومی در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی به منظور ارتقاء فرهنگ مطالعه تشکیل گردید.

رضازاده رئیس شورای اسلامی نسیم شهر در نشست مذکور باتاکید بر نقش تبلیغات در ترویج فرهنگ کتابخوانی، عنوان داشت: یکی از مهم‌ترین راهکارهای ترویج فرهنگ مطالعه کتاب، تبلیغات اثرگذار می باشد و مدیریت شهری برای این موضوع آمادگی کامل دارد.

در ادامه نشست کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرستان بهارستان زارعی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرستان در رابطه با تاثیر کتابخوانی در جامعه، بیان داشت: کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه بدون تردید از عوامل پیشگیری از معضلات و ناهنجاری‌ها و ساخت انسان فرهنگی خواند.

بیگدلی رئیس شورای اسلامی شهرگلستان در این نشست به اهمیت تشکیل انجمن کتابخوان اشاره کرد و گفت: این انجمن توسط شورای اسلامی شهرگلستان تشکیل خواهد شد و موضوع کتابخاته دیجیتال نیز مورد تاکید مجموعه مدیریت شهری قرار دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان نیز با اشاره به اهمیت جاذبه‌های کتاب، تصریح کرد: توجه به عوامل زیرساختی، تهیه کتب مرجع و مناسب و شناخت ذائقه مخاطبین از جمله عوامل افزایش سرانه مطالعه می باشد.

محمدجواد محسن‌زاده نویسنده و فعال اجتماعی و فرهنگی بهارستان نیز در این نشست معرفی کتب و حمایت از نویسندگان، برگزاری همایش‌های علمی با موضوع بررسی و آسیب شناسی ریشه‌های کاهش گرایش به مطالعه، سامانه توزیع کتاب و استفاده از اپلیکیشن‌های تلفن همراه، کتب صوتی و الکترونیکی و راه اندازی ایستگاه مطالعه در ارگان‌های دولتی و خصوصی را از راهکارهای ارتقای  فرهنگ مطالعه برشمرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.