اقدامات خصمانه و خیانت‌های انگلیس در تمام صفحات تاریخ وجود دارد

کشور انگلیس به خصوص دولتمردان و سیاستمداران خبیث در دو قرن گذشته به ویژه در ۴۰ سال اخیر اقدامات خصمانه و توطئه‌های زیادی علیه ایران داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین علی پناهی کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی بیان داشت: در ادوار مختلف تاریخ و در بیشتر جوامع بشری، همواره شاهد استثمار انسان‌ها توسط گروهی از صاحبان قدرت بوده‎ایم و سیاستمداران و دولت مردان انگلیس مصداق بارز در استعمار، استثمار و استیلای خود بر سایر کشورها و ملت‌ها می باشند.

رهبر معظم انقلاب در خصوص انگلیس فرمودند: «کارنامه دویست ساله حضور دولت انگلیس و ارتباط آن ها با کشور ما، کارنامه سرتاپا سیاه است».

در  ۹ دی ماه ۱۲۸۷ هجری شمسی در جریان ترور نافرجام مرحوم شیخ فضل الله نوری، نماینده سفارت انگلیس (مستر اسمارت) به همراه تروریست معروف (کریم دواتگر) با عوامل سرشناس سفارت انگلیس میرزا محمد نجات خراسانی شرکت و دست داشته‌اند.

در تاریخ ۲۰ دی ۱۲۳۰ توطئه قتل امیرکبیر توسط جیمز فریزر مامور ویژه دولت وقت انگلیس به صورت جهانگرد وارد کشور شد و نقشه قتل و کشته شدن میرزا محمد تقی خان فراهانی را کشید.

در ادامه خیانت‌های انگلیس طراحی کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ بود که با فروپاشی بلوک شرق امپراطوری تزار روسیه انگلستان را به طمع بلعیدن کامل ایران انداخت که لرد کرزن انگلیسی با تهدید می خواست احمد شاه قرارداد ننگین ۱۹۱۹ امضاء کند و ایران را مستعمره کامل انگلیس نماید و نتیجه کودتای سوم اسفند ظهور قذافی قلدر در صحنه سیاسی ایران بود و هدف دیگر انگلیس مهاجرت دادن گسترده یهودیان در فلسطین و سپس تاسیس رژیم صهیونیستی در آن سرزمین و خاورمیانه بوده است.

یکی دیگر از اقدامات خصمانه انگلیس طراحی کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ با هم‌فکری آمریکا این کودتای سیاه را راه انداخته‌اند؛ ۲۵ سال حکومت دیکتاتوری با رهبری سرلشکر فضل الله زاهدی و با هدف سرنگونی دولت قانونی محمد مصدق در تاریخ ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ رخ داد و دو نفر از رهبران دینی یعنی آیت‌الله کاشانی و سیاسی یعنی دکتر مصدق در جریان ملی‌سازی صنعت نفت توانستند کمر استعمار و دیکتاتوری را بشکنند و بعد از کودتای سیاه ۲۸ مرداد، مصدق توسط زاهدی به زندان و کاشانی به انزوا دچار شد و استعمار بار دیگر به صحنه آمد تا سرانجام بعد از ۲۵ سال با پیروزی انقلاب اسلامی برای نخستین بار، نفت به شکل واقعی خود به تملک ملت ایران در آمد و حقیقتاً ملی شد.

یکی دیگر از خیانت‌های انگلیس مقابله با نهضت جنگل بود، قیام استقلال طلبانه میرزا کوچک خان جنگلی در شرایطی رخ داد که ایران و جهان شاهد تحولات بزرگی نظیر وقوع جنگ جهانی اول اشغال ایران و تشدید تعدّیات روس و انگلیس بود.

در آن دوران عوامل انگلیس با همدستی دیکتاتوری رضا خان و فرقه ضاله بهائیت چپگرایان وابسته نهضت جنگل را از درون با بحران مواجه ساخت و نهایتاً آن را نابود کردند و هدف انقلابیون مبارزه با استعمار و دشمنان ایران بود.

مقابله با قیام دلیران تنگستان یکی دیگر از اقدامات انگلیس بود که دو ماه قبل از اشغال بوشهر توسط قوای انگلیس، ژنرال کاکس سرکنسول انگلیس در خلیج فارس نامه‌ای به مجتهد دشتستانی یعنی مرحوم شیخ محمد حسین برازجانی می نویسد و از او می خواهد که از نفوذ خود استفاده کند و از هرگونه آشوب و قیام علیه اشغالگران انگلیسی جلوگیری نماید که این امر موجب انگیزه قیام رئیس علی دلواری شد و نیروهای بیگانگان که قریب پنج هزار نفر بودند در دام دلیر مردان تنگستانی گرفتار شدند و نهایتاً رئیس علی دلواری توسط نفوذی انگلیس و همراه خائنش از پشت سر مورد هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

دیگر اقدامات شرم‌آور انگلیس، انحراف در مسیر جریان مشروطیت  در ایران، جدایی بحرین از ایران ، ایجاد و تشکیل شبکه‌های پیچیده و زیرزمینی «تشکیلات فراماسونری»، جلوگیری از رشد و پیشرفت علمی کشور، اذیت و آزار و ترور دانشمندان و شخصیت‌های علمی کشور، کمک مالی، فکری و نیروی انسانی به رژیم بعثی عراق در دوران ۸ سال دفاع مقدس، دخالت در مسائل هسته‌ای و صدور قطعنامه علیه ایران و توقیف غیرقانونی کشتی‌های نفت‌کش حامل دو میلیون بشکه از نفت ایران در تنگه جبل الطارق توسط پلیس جبل الطارق با حمایت و مدیریت مستقیم انگلیس و… می باشد.

نهایتاً کشور انگلیس به خصوص دولتمردان و سیاستمداران خبیث در دو قرن گذشته اقدامات خصمانه و توطئه‌های زیادی به ویژه در ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامی، از جمله حمایت همه جانبه از جنایت جنگی، صدام ملعون، حمایت از  منافقین در ترور شخصیت‌های سیاسی و نخبگان کشور در دهه ۶۰، حمایت از معترضین نظام جمهوری اسلامی ایران در فتنه های ۷۸ و ۸۸، علیه جمهوری اسلامی ایران داشته است که ملت بزرگ و صبور ایران اسلامی با توصیه‌های مراجع گرانقدر وقت علی‌الخصوص مقام معظم رهبری در طی این دوران با صبر و شکیبایی و نرمش قهرمانانه و بصیرت مشت محکمی بر دهان دشمنان به ویژه انگلیس خبیث زده‌اند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.