اخذ عوارض در نسیم شهر یکپارچه و هوشمند شد

شهردار نسیم شهر گفت:اخذ عوارض در نسیم شهر یکپارچه و هوشمند شد.

به گزارش بهارستانه،یوسف نصیری شهردار نسیم شهر با تأکید بر فروکش ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در نسیم شهر گفت: مطابق قوانین صدور فیش نوسازی در نسیم شهر اجرایی شد و با برنامه‌های مدون یک گام دیگر برای تبدیل‌شدن به شهر هوشمند نزدیک شدیم.

نصیری با تأکید بر ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری اظهار داشت: پس از گذشت قریب به ۳۰ سال از تأسیس شهرداری نسیم شهر برای نخستین بار رویکرد مدیریت شهری قطع وابستگی درآمدها از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز تعیین شده است.

وی با بیان اینکه تحقق برنامه‌های شهرداری باید از حرف به عمل تبدیل شود افزود: از ابتدای دی‌ماه امسال مطابق قوانین مربوطه فیش نوسازی در نسیم شهر اجرایی شد و یک گام دیگر برای شهر هوشمند با برنامه‌های مدون نزدیک شدیم.

شهردار نسیم شهر در ادامه گفت: صدور فیش‌های نوسازی در محلات حصارک پایین و شهرک فجر به‌صورت پایلوت انجام شد تا در نقاط مختلف شهر نیز ادامه داشته باشد.

نصیری گفت: محاسن صدور فیش نوسازی فروکش ساخت‌ و سازهای غیرمجاز به دلیل کاهش وابستگی شهرداری به درآمدهای حاصل از آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه شناسایی دقیق تخلفات ساختمانی رخ داده و پیگیری و وصول حق‌ و حقوق شهر یکی دیگر از محاسن صدور فیش نوسازی توسط شهرداری است افزود: سیستم اطلاعات جامع از املاک و ساختمان‌های سطح نسیم شهر که مورد استفاده تمامی حوزه‌های زیرمجموعه‌های شهرداری است ایجاد می‌شود.

شهردار نسیم شهر ابراز داشت: ثبت و نگهداری سوابق املاک و ساختمان‌ها به‌صورت سیستمی و افزایش ضریب امنیت و حفظ و نگهداری پرونده‌ها یکی دیگر از مزایایی صدور فیش نوسازی است.

نصیری در پایان خاطرنشان کرد: حدود یکصد هزار واحد (تجاری، مسکونی و غیره) در طرح صدور فیش نوسازی در سامانه جامع اطلاعات شهرداری ثبت و اخذ عوارض یکپارچه و هوشمند خواهد شد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.