سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان:

ترویج فرهنگ عمومی جزو اهداف اصلی هفته فرهنگی بهارستان می باشد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان گفت: فرهنگ عمومی عامل اصلی خنثی کننده توطئه‌های دشمنان می باشد و به همین دلیل جزو محورهای اصلی هفته فرهنگی شهرستان بهارستان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، غلامرضا آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی بهارستان، عنوان داشت: بدون شک رویکرد اصلی این هفته افزایش نشاط و خلاقیت اجتماعی و توسعه فرهنگ عمومی با محوریت اقشار مختلف مردم می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر اهداف برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان بهارستان، تشریح کرد: هدف اصلی این برنامه، معرفی ظرفیت‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف به ویژه اقوام ایرانی، آداب و رسوم، آثار تاریخی، هویت دینی و فرهنگی، پوشش و مناسبت‌های ویژه شهرستان است.

آبکار در رابطه با اثرات اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی، اذعان داشت: اجرای چنین برنامه‌هایی با رویکرد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و آموزشی می تواند خود را در مقوله‌های مختلف زندگی مردم به نمایش گذاشته و همچنین تأثیر مستقیمی بر هویت فرهنگی جامعه داشته باشد.

وی همچنین به برنامه‌های هفته فرهنگی شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ عمومی و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با اقوام ایرانی جزو محورهای اصلی برنامه‌های این هفته به شمار می روند، چراکه فرهنگ عمومی خنثی کننده توطئه دشمنان نظام و جامعه امروز بیش از پیش به رشد این مقوله نیاز دارد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به تنوع و گستردگی بالای برنامه‌های هفته فرهنگی شهرستان، افزود: برگزاری نمایشگاه فرهنگی هنری اقوام، برپایی ایستگاه اهدای کتاب، حضور رادیو جوان در نمایشگاه، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های آموزشی در حوزه آموزه‌های دینی، اجرای همایش تئاتر و همچنین برپایی نمایشگاه‌های نقاشی و خوشنویسی از جمله مهمترین برنامه‌های هفته فرهنگی بهارستان می باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.