ترامپ یک ژنرال بازنشسته را برای سفارت آمریکا در ریاض انتخاب کرد

در حالی که پست سفیر آمریکا در عربستان سعودی از سال ۲۰۱۴ خالی بوده، اکنون رئیس‌جمهور این کشور یک ژنرال چهار ستاره بازنشسته را به عنوان گزینه این سمت به مجلس سنا معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید بامداد چهارشنبه از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای انتخاب یک ژنرال بازنشسته ارتش این کشور به عنوان سفیر در عربستان سعودی خبر داد.

وبگاه «نشنال» به نقل از بیانیه کاخ سفید نوشت که ترامپ تمایل خود برای انتخاب ژنرال «جان ابی‌زید» آمریکایی لبنانی‌تبار به عنوان سفیر جدید این کشور در ریاض را اعلام کرده است.

این انتخاب در حالی صورت خواهد گرفت که آمریکا از سال ۲۰۱۴ در عربستان سعودی سفیر نداشته است.

این ژنرال چهار ستاره آمریکایی در شش نبرد این کشور جنگیده و پیش از بازنشسته شدن در سال ۲۰۰۷، ریاست مرکز فرماندهی آمریکا (سنتکام) را نیز برعهده داشته است.

وی که زبان عربی را به خوبی صحبت می‌کند، به خاطر حضور در جنگ‌های کویت، عراق و افغانستان برای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس چهره شناخته شده‌ای است.

انتخاب ابی‌زید برای سفارت آمریکا در ریاض اکنون باید توسط مجلس سنای این کشور نیز تایید شود.

انتخاب یک نظامی کارکشته برای این سمت، در حالی انجام می‌شود که مقامات آمریکایی در یک ماه اخیر بر لزوم پایان جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن تاکید کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.