فرماندار شهرستان بهارستان:

تدوین پیوست پدافند غیرعامل برای پروژه‌های عمرانی امری ضروری است

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: رعایت اصول پدافند غیرعامل در پروژه‌های عمرانی موضوع مهمی می باشد که نیازمند فرهنگ سازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشست شورای فرعی پدافند غیرعامل در بهارستان، گفت: برای نهادینه شدن پدافند غیرعامل می بایست درک صحیحی از این مقوله مهم در دستگاه‌های اداری و اجرایی شکل بگیرد.
وی در ادامه به اهمیت فرهنگ‌سازی در رابطه با موضوع پدافند غیرعامل اشاره کرد و عنوان داشت: فرهنگ سازی و ایجاد باور عمومی پیرامون اهمیت و ضرورت به کارگیری اصول پدافند غیرعامل و انجام اقدامات دفاع غیرعامل برای مقابله با تهاجمات خصمانه و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و غیرطبیعی و همچنین پیشگیری از تلفات انسانی جزو موضوعات بنیادی به حساب می آید که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد .

سلیمان‌پور باتاکید بر کارایی و ثمربخشی پدافند غیرعامل در جامعه امروز، تصریح کرد: امروزه پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف نقشی کلیدی و غیرقابل انکار را ایفا می کند، که باید توجه کافی به این امر صورت بگیرد.

وی در رابطه با اهمیت رعایت پدافند غیرعامل در شهرستان بهارستان، اذعان داشت: تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی بهارستان می بایست برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی لازم و مناسب را به منظور پیاده کردن اصول و مبانی پدافند غیرعامل در سطح شهرستان انجام دهند، چراکه این امر ضروری بوده و نیاز شهرستان است.

فرماندار شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به ضرورت و اهمیت تدوین پیوست پدافند غیرعامل برای پروژه‌های عمرانی شهرستان، افزود: آشنایی مدیران بهارستانی با اصل پدافند غیرعامل و در کنار آن آموزش عمومی در این حوزه جزو برنامه‌هایی می باشد که در شهرستان بهارستان به دنبال اجرای آن می باشیم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.