تداوم شکست حملات ائتلاف سعودی برای اشغال الحدیده

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی در حمله به کیلومتر ۱۶ جاده الحدیده به صنعاء از چهار محور شکست خورده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، حملات ائتلاف سعودی برای قطع ارتباط شهر راهبردی «الحدیده» به شهر صنعاء، پایتخت یمن برای چندمین روز متوالی شکست خورد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه سه‌شنبه خود اعلام کرد که جبهه «کیلومتر ۱۶ جاده الحدیده به صنعاء» طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد شدیدترین درگیری‌ها بین نیروهای مقاومت یمن و متجاوزان ائتلاف سعودی بود.

سرگرد «یحیی سریع» طی نشست خبری گفت که حملات ائتلاف سعودی به این جبهه از چهار محور دفع شد و نیروهای ارتش و کمته‌های مردمی یمن با مقاومت خود خسارت‌های مادی و انسانی زیادی به متجاوزان وارد کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی در جبهه الحدیده کشته و زخمی شده‌اند و در کشته‌ها و زخمی‌ها سرهنگ «عبدالله الرعینی»، فرمانده گردان سوم و سرهنگ «عبدالله الشیعانی»، فرمانده گردان دیگر متجاوزان وجود دارند.

در بیانیه نیروهای مسلح یمن آمده است: «۲۸ تن از اجساد ساعات اولیه صبح سه‌شنبه به بیمارستان “الخوخه” (واقع در استان الحدیده) منتقل شده‌اند».

به گزارش شبکه المسیره، سرگرد سریع همچنین اعلام کرد که سه گروه از نیروهای ائتلاف سعودی قصد پیشروی در کیلومتر ۱۶ حدیده به صنعا را داشتند که در میدان مین به دام افتادند و بیشتر آن کشته شدند.

او همچنین از کشته شدن ۲۵ نیروی «مزدور و اجاره‌ای» سودان خبر داد و گفت که اجساد بسیاری از متجاوزان بر روی زمین مانده است و به دلیل شدت درگیری‌ها نیروهای متجاوز نمی‌توانند آن‌ها را به پشت خطوط منتقل کنند.

به گفته این فرمانده یمنی، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شماری از متجاوزان ائتلاف سعودی را به اسارت گرفته و بیش از ۱۹ خودروی زرهی و نظامی در منطقه «التحتا» الحدیده منهدم شدند.

ائتلاف سعودی طی چند ماه گذشته، از ابتدای این هفته بار دیگر حملات گسترده‌ای برای اشغال شهر بندری الحدیده آغاز کرده است.

مقامات سعودی و اماراتی بارها گفته‌اند که اشغال بندر الحدیده که تنها کانال ارتباطی دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعا) با بیرون است، مقدمه گفت‌وگوها است.

با این حال، این حملات به رغم اینکه مورد حمایت استشاری و تسلیحاتی غرب و آمریکا بوده، به شکست منتهی شده است.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی درگیری‌های دوشنبه موفق شده بودند ۳۰ نفر از مهاجمان ائتلاف سعودی و اماراتی را از پای درآورده و بیش از ۵۰ نفر را زخمی کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.