تخریب فضای سبز بهارستان برای ساخت زایشگاه!

بخشی از پارک فدک شهرک سبزدشت شهرستان بهارستان برای ساخت زایشگاه توسط شبکه بهداشت و درمان و شهرداری گلستان درحال تخریب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، درپی انتشار خبری مبنی بر ساخت و ساز در پارک فدک شهرک سبزدشت در کانال‌های خبری شکبه‌های مجازی شهرستان بهارستان، روابط عمومی بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که با استناد به تفاهم نامه منعقده بین بیمارستان امام حسین (ع) و شهرداری شهرگلستان، یک قطعه زمین از پارک مجاور به منطور احداث ساختمان زایشگاه واگذار شده است که تابلو راهنما در پیاده‌رو مشخصات کامل پروژه را به منظور اطلاع رسانی به شهروندان بهارستانی ارائه می کند.

در این خصوص باید گفت که گرچه با ساخت زایشگاه سطح خدمات‌دهی در این بخش به مردم شهرستان افزایش خواهد یافت و تعامل و مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهرگلستان هم مورد قبول شبکه بهداشت و درمان بهارستان قرار گرفته است، اما بخشی از فضای سبز شهرستان درپی همین تعامل از بین می رود.

حال این سئوال پیش می آید که آیا واگذاری قسمتی از فضای سبز شهرستانی که فضای سبز آن در حد صفر است و از نظر فضای سبز فقیر می باشد، کار درستی است؟

در اینکه ساخت زایشگاه برای شهرستان بهارستان بسیار مهم است شکی نیست ولی آیا بهتر نبود این کار در فضاهای خالی نزدیک به بیمارستان امام حسین (ع) انجام شود تا صدمه‌ای به فضای پارک شهرگلستان وارد نشود؟

نکته قابل توجه دیگر در این خصوص، عدم برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شرایط از جانب مسئولان شهرستان بهارستان می باشد، چراکه هزینه زیادی بابت ساخت پارک فدک صورت گرفته است و اکنون شاهد تخریب بخشی از این پارک بدون توجه به سرانه بسیار پایین فضای سبز بهارستان می باشیم.

اگر بیمارستان امام حسین (ع) نیاز به زایشگاه داشته است و ساخت این زایشگاه در برنامه قبلی مسئولان قرار داشت، پس چرا از ابتدا در زمین اختصاص داده شده به بیمارستان این بخش احداث نگردید و امروز که زمین‌های خالی زیادی اطراف بیمارستان قرار دارد، به چه دلیلی بخشی از سرانه فضای سبز بهارستان برای ساخت زایشگاه تخریب می شود؟

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.