تحولات سوریه: استقرار گسترده نیرو و تجهیزات در دروازه‌های «دوما»/ اخراج تروریست‌ها از غوطه شرقی ادامه دارد

منابع سوری از آخرین مهلت ارتش به تروریست‌های جیش‌الاسلام برای پذیرش شروط دولت و خروج بدون درگیری از دوما و آماده‌شدن نیروهای ارتش برای عملیات گسترده در صورت مخالفت جیش‌الاسلام با این شروط خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری تسنیم، یک منبع نظامی تصریح کرد ارتش سوریه تنها ۴۸ ساعت دیگر به باند مسلح جیش‌الاسلام مهلت داده است تا شروط دولت سوریه برای عقب‌نشینی از شهر «دوما» را بپذیرد.

این منبع که با تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود نیروهای ارتش برای انجام عملیات به‌سمت شهر دوما آماده شده‌اند و نیرو و تجهیزات زیادی در دروازه‌های آن مستقر شده‌اند و همزمان هواپیماهای شناسایی ارتش به پرواز بر فراز دوما دست زده است.

نیروهای ارتش در انتظار تصمیم نهایی افراد مسلح مستقر در دوما هستند و در صورت مخالفت آنها با خروج بدون درگیری و رفتن به ادلب، گزینه نظامی قریب‌الوقوع کار این تروریست‌های تکفیری را یک‌سره خواهد کرد.

خاطرنشان می‌شود دوما دژ و قلعه اصلی باند تروریستی جیش‌الاسلام قلمداد می‌شود و برخی منابع آن را ارتش عربستان نامیده‌اند، بیش از هشت هزار تروریست در این شهر حضور دارند، همچنین بیش از چهار هزار نفر از افراد ربوده‌شده اعم از غیرنظامی و نظامی در اسارت تروریست‌های جیش‌الاسلام در داخل زندانی موسوم به زندان التوبه هستند.

خبر دیگر اینکه هفتمین مرحله از خروج تروریست‌ها از شهرک‌های «جوبر، زملکا، عربین و عین‌ترما» در غوطه شرقی انجام شد و طی آن صدها تروریست فیلق‌الرحمن و جبهه النصره به‌همراه اطرافیانشان به‌سمت ادلب در شمال سوریه منتقل شدند، عملیات اخراج تروریست‌ها تا پایان یافتن کامل وجود تروریسم در غوطه همچنان ادامه دارد و  انتظار می‌رود تمام اتوبوس‌های حامل تروریست‌ها طی امشب یا فردا خارج شوند.

این در حالی است که گروه‌های تروریستی تعدادی از تونل‌هایی را که در محله جوبر حفر کرده بودند،‌ پس از عقب‌نشینی خود منفجر کردند.

به‌گفته منبع میدانی، بیش از ۱۵۰ هزار غیرنظامی تا امروز از مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در غوطه شرقی خارج و به مناطق امن و تحت کنترل دولت سوریه منتقل شده‌اند.

همچنین هشت سرباز ارتش سوریه که در اسارت تروریست‌های فیلق‌الرحمن در غوطه شرقی بودند، امروز آزاد شدند.

از سوی دیگر مذاکرات میان دولت سوریه و نمایندگان گروه‌های مسلح با نظارت روسیه در مناطق جنوب دمشق برای خروج این گروه‌ها از مناطق «ببیلا، بیت سحم، سیدی مقداد، و یلدا» به‌سمت شمال آغاز شده است و انتظار می‌رود طی ساعات آینده توافقی در این زمینه به‌دست آید.

در شمال سوریه هم چهار نظامی ارتش ترکیه در عملیات یگان‌های کردی در محور شهرک بلبل در شمال عفرین کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر جنگنده‌های سوری مواضع تروریست‌ها را در شهرک‌های اللطامنه و کفرزیتا در حومه حماه هدف قرار دادند.

خبر دیگر اینکه درگیری‌ها میان باندهای تروریستی موسوم به جبهه تحریر سوریه و هیئه تحریر الشام در محور شهر دارعزه در حومه غربی حلب منجر به هلاکت شماری از تروریست‌های دو طرف شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.