تحریم‌ها مانع از تأمین نیازمندی‌های درمانی مردم می‌شود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که فضای تحریمی آمریکا مانع از کمک‌رسانی و تأمین نیازهای درمانی مردم می‌شود که این رفتارهای مقامات آمریکا غیرانسانی است.

به گزارش بهارستانه به نقل از ایسنا، محمدابراهیم رضایی اظهار کرد:‌دشمنی آمریکا با کشورها و ملت‌ مسلمان ایران بسیار عمیق، جدی، بی‌رحمانه و توأم با خشونت است. آن‌ها دیگر توان مقابله با جمهوری اسلامی را ندارند به همین دلیل به حربه تحریم رو آورده و از آن به شکل ناجوانمردانه و غیرانسانی استفاده می‌کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها کشورهای دیگر را وادار به تبعیت از تحریم‌های علیه ایران می‌کنند آن‌ هم در شرایطی که کل دنیا با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و مقابله ایران در شرایط تحریمی است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: وقتی یک انسان بیمار می‌شود همه برای نجات جان او کمک می‌کنند اما مقامات آمریکا حتی این موضوع را هم متوجه نشده و به خاطر بغض و کینه با جمهوری اسلامی دشمنی‌ها را ادامه داده و کشورهای دیگر را وادار به این کار می‌کنند. حال اینکه تحریم‌های بیشتر آمریکا  مانع از کمک‌رسانی و تأمین نیازهای درمانی مردم می‌شود. دنیا این رفتارهای غیرانسانی آمریکا را فراموش نمی‌کند. همه کشورها بدانند که به زودی به پایان عمر استکباری آمریکا و یکه‌تازی‌هایش خواهیم رسید.

رضایی خطاب به کشورهای دنیا گفت: ضرورت دارد با توجه به وظایف انسانی از تحریم‌های آمریکا تبعیت نکنیم و کاری کنیم که ایران بتواند با تأمین تجهیزات با کرونا مبارزه کند. توصیه‌ام به سران کشورهای مختلف آن است که برای طی کردن راه استقلال زیر سلطه آمریکا نروند و بدانند که ممکن است روزی آن‌ها هم برای استقلال‌خواهی همچون ایران مورد تحریم قرار گیرند. پس بهتر است اکنون در کنار ایران باشند.

رضایی در عین حال تأکید کرد: ملت ایران با تکیه بر جوانان و استعدادها نیازهایش را تأمین می‌کند و به زودی به دستاوردهای خوبی می‌رسد اما جامعه جهانی بداند که اگر به وظایف انسانی خود عمل نکند در پیشگاه تاریخ همچون گذشتگان به عنوان چهره منفور شناخته می‌شود.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.