تجهیز نیروی هوایی آمریکا با سلاح لیزری پرانرژی برای مقابله با پهپادها

نیروی هوایی ارتش آمریکا برای مقابله با پهپادها، سلاح لیزری پر انرژی تهیه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، نیروی هوایی ارتش آمریکا دستور خرید دو سیستم سلاح لیزری پر انرژی برای مقابله با پهپادها یا اجسام پرنده را صادر کرد.

بر اساس بیانیه شرکت رایتون، این شرکت دو نمونه سیستم سلاح لیزری پر انرگی برای نیروهای نیروی هوایی ارتش آمریکا در خارج از این کشور تامین خواهد کرد.

این شرکت افزود که این سلاح با ستون‌های نور غیر قابل رؤیت به مقابله با اهداف متخاظم خواهد کرد.

دو سیستم سلاح لیزری پر انرژی برای شناسایی و سرنگون کردن پهپادها استفاده می‌شود و می‌تواند چنین اشیای پرنده‌ای را با دقت بالا هدف قرار دهد.

بر اساس گزارش‌ها، ارتش انگلیس نیز قصد دارد از تسلیحات لیزری و مبتنی بر فرکانس‌های رادیویی به منظور مقابله با نیروهای دشمن استفاده کند، این تسلیحات بر روی هلکوپتر و تجهیزات نظامی دیگر نصب می شوند، به همین منظور قراردادی به ارزش ۱۶۲ میلیون دلار میان وزارت دفاع انگلیس و برخی شرکت های خصوصی در این کشور منعقد شده تا نسل جدیدی از سلاح های مبتنی بر انرژی های نوین تولید شوند.(جزئیات بیشتر)

سلاح های لیزری یادشده قادر به نابودی هدف با گرما و شوک های حرارتی بوده و سلاح های رادیویی نیز برای جنگ الکترونیک و مختل کردن رایانه ها به کار می روند. انگلیس سرمایه گذاری برای تولید سلاح های رادیویی را از ۳۰ سال قبل آغاز کرده و قصد دارد توانایی های خود را در این زمینه هم ارتقا دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.