تاکید فرماندار بهارستان به ورود دستگاه های ذیربط به موضوع ساخت و ساز

فرماندار بهارستان گفت :گفت: اداره راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی در کنار شهرداریها سه ضلع اصلی در موضوع ساختمان هستند و باید به موضوع ساخت و ساز ورود نمایند.

به گزارش بهارستانه، هادی تمهیدی فرماندار بهارستان در ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان بهارستان که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: کنترل و نظارت بر ساخت و ساز در شهرها باید بازدارنده باشد و شهرداران و دهیاران اجازه ندهند افراد سود جو و غیر مسئول در این حوزه مهم به اقدامات غیر قانونی و سودجویانه خود ادامه دهند.

وی افزود: شرایط کنونی نشان می دهد که اراده‌ای برای جلوگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز وجود ندارد و چنانچه افراد غیر مسئول به انجام ساخت و ساز غیر مجاز کمک کنند حتما توسط دستگاههای نظارتی برخورد قانونی و قاطع انجام می شود .

فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به روند رو به رشد ساخت و سازهای غیر مجاز بویژه در طبقات و تبدیل پارکینگ در شهرستان بهارستان تصریح کرد: در چشم انداز پنج ساله با این حجم از ساخت و سازها جمعیت این شهرستان به ۱ میلیون نفر خواهد رسید در حالی که در شرایط فعلی برای جمعیت ۷۰۰ هزار نفری زیرساخت مناسبی وجود ندارد.

تمهیدی با بیان این که بارگذاری جمعیت در شهرستان بهارستان با رشد ساخت و سازها کلید خورده است ابراز داشت: مسئولانی که ساخت و ساز را رها کرده‌اند باید در مقابل دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و بازرسی پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: نظارت مسئولان باید به گونه‌ای باشد که از بروز تخلف جلوگیری کرد نه اینکه ملکی ساخته شود بعد با توسل به احکام ماده صد آنرا تخریب کنیم و مردم را با خسارت زیاد روبرو کنیم.

فرماندار شهرستان بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: همه ارگان‌ها باید برای بهبود وضعیت بحرانی ساخت و ساز پای کاربیایند و بدون تعارف با افرادی که در ساخت و سازها دخالت می‌کنند برخورد قاطع کنند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.