تاکید احمدی‌نژاد بر ضرورت برقراری و حفظ همدلی و وحدت در منطقه

رییس‌جمهور با تاکید بر نقش موثر و سازنده ایران و عراق در مناسبات و تحولات منطقه و جهان، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همه توان خود را برای برقراری و حفظ همدلی و وحدت در منطقه به کار خواهد برد. به گزارش بهارستانه به نقل از ایسنا ، محمود احمدی‌نژاد در جریان برنامه‌های اولین روز […]

رییس‌جمهور با تاکید بر نقش موثر و سازنده ایران و عراق در مناسبات و تحولات منطقه و جهان، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همه توان خود را برای برقراری و حفظ همدلی و وحدت در منطقه به کار خواهد برد.

به گزارش بهارستانه به نقل از ایسنا ، محمود احمدی‌نژاد در جریان برنامه‌های اولین روز از سفر به کشور عراق، در مجلس اعلای عراق نقش پارلمان و نمایندگان مردم را در تقویت روابط میان ایران و عراق بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ برشمرد و با تاکید بر اینکه دو کشور همکاری‌های سازنده و مثبتی با یکدیگر داشته‌اند، تصریح کرد: امروز عراق به سمت اقتدار و امنیت سوق پیدا می‌کند، که جمهوری اسلامی ایران از این بابت بسیار خوشحال است؛ در حقیقت امروز فاصله‌ میان ایران و عراق برداشته شده و مسوولان دو کشور تصمیمات خوبی برای توسعه روابط اتخاذ کرده‌اند.

 

رییس‌جمهور با اشاره به همکاری‌های گسترده میان ایران و عراق در بخش‌های گوناگون، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا تجربیات خود را در زمینه‌های گوناگون از جمله ساخت و ساز مسکن در اختیار برادران عراقی خود قرار دهد.

 

احمدی‌نژاد نقش ایران و عراق را در مناسبات و تحولات منطقه و جهان بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: در این تحولات صرف نظر از اینکه بخواهد برای حزب یا گروهی منفعت داشته باشد، نیازمند همدلی جمعی هستیم؛ چراکه دشمنان ملت‌های منطقه از جمله صهیونیست‌ها از این تحولات احساس رضایت کرده و نمی‌خواهند کشورها و ملت های منطقه مقتدر و پیشرفته باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه باید فارغ از هرگونه اختلاف سلیقه و در سطحی بالاتر با نگاهی تاریخی و بین‌المللی همه کشورها در پیشرفت و امنیت کامل باشند، اظهار کرد: هیچ لزومی ندارد که امروز برادران در برابر هم قرار داشته باشند؛ باید در مسیر تفاهم مراقب دشمنان قسم‌خورده که دشمن همه ملتها هستند و هیچ طایفه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسند، باشیم، چراکه آنها برای هیچ یک از شیعه، سنی و کرد اهمیتی قائل نبوده و تنها به دنبال منافع خود هستند.

 

احمدی‌نژاد با اشاره به جریانات و تحولات اخیر مصر با تاکید مجدد بر نقش ایران و عراق برای ایجاد تفاهم در این کشور، گفت: اگر در مصر درگیری‌ها خدایی ناکرده ادامه پیدا کند مطمئناً یک ستون محکم در منطقه آسیب خواهد دید.

 

رییس‌جمهور افزود: امروز شرایط به گونه‌ای است که ایران و عراق باید دست به دست هم داده و مجالس دو کشور کمیته مشترکی تشکیل داده و با گروه‌های مختلف برای برقراری آرامش و همدلی در منطقه رایزنی کنند.

 

وی با اشاره به اینکه مطمئناً دشمنان بشریت از توطئه ها و طراحی های خود در درازمدت سودی نخواهند برد و در آینده نزدیک جایی برای آنان در منطقه نیست، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همه توان خود را برای برقراری و حفظ همدلی و وحدت در منطقه به کار خواهد برد و یقیناً مجلس عراق نیز نقش تاریخی خود را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.