تاسوعا و عاشورای حسینی در بهارستان+ تصاویر

مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرستان عاشورایی بهارستان با حضور خیل عظیمی از شهروندان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در آخرین روزماه محرم، شهرستان بهارستان که به شهرستان عاشوراییان معروف است، بیش از روزهای گذشته شلوغ بود و غم و اندوه وصف ناشدنی سراسر شهرستان را پوشانده بود، چرا که تمام شهروندان برای شرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) به خیابان‌های شهر آمده بودند.

گفتنی است که در بهارستان هرساله همزمان با ظهر عاشورا خیمه‌های نمادینی را به آتش می کشند و مراسم‌های تعزیه بسیاری در سطح شهرستان برگزار می شود که نشان از وجود شور عاشورایی در بین شهروندان می باشد.

همچنین از آنجا که شهرستان بهارستان بیشترین تعداد هیئت‌های مذهبی در سطح  کشور را در خود جای داده است، شرایط و فضای سه شهر این شهرستان در طول دهه محرم متفاوت‌تر نسبت به سایر مناطق بوده که در دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.

شهروندان بهارستانی همه بر این نظر می باشند که دهه محرم فرصتی مناسب برای شناساندن فرهنگ عاشورایی و دین مبین اسلام به فرزندانشان می باشد و اگر سری به هیئت‌های مذهبی سطح شهرستان بزنید کودکان نوزاد و خردسالی را در مراسم‌های عزاداری خواهید دید که به همراه بزرگ‌ترهایشان برای سوگواری سید و سالارشهیدان به خیابان‌های شهر آمده‌اند.

شهرستان بهارستان به دلیل داشتن بافت و آداب معاشرت سنتی، به گونه‌ای می باشد که همسایه‌ها و حتی شهروندان به خوبی یکدیگر را می شناسند و زمانی که یکی از شهروندان قصد نذری دادن به هیئتی را داشته باشد، همسایه‌های دیگر برای کمک کردن و سهیم شدن در ثواب این نذر به کمک می آیند، که این خود به نوعی سبب صمیمیت و ایجاد فضایی دوستانه در مراسم‌های عزاداری می گردد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.