تاب‌آوری و ارتقاء سلامت اجتماعی قشر جوان و نوجوان مورد توجه مسئولین بهارستانی قرار گرفت

رسیدگی به تاب‌آوری و ارتقاء سلامت اجتماعی قشر جوان و نوجوان با اجرای برنامه‌های آموزشی مورد توجه مسئولین بهارستانی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی با موضوع تاب‌آوری ویژه جوانان و نوجوانان بهارستانی با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان به مناسبت هفته تربیت بدنی، در دو نوبت ویژه نوجوانان دختر و پسر به صورت مجزا در محل سالن آمفی تئاتر قلم نسیم شهر برگزار گردید.

غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در حاشیه این کارگاه آموزشی، باتایکد بر اهمتی برگزاری اینگونه برنامه‌ها در سطح شهرستان، اذعان داشت: بدون شک توسعه تاب‌آوری و ارتقاء سلامت اجتماعی هنرمندان و دانش آموزان نوجوان هدف اصلی چنین دوره‌هایی می باشد.

در ادامه عیدمراد سلگی که به عنوان مدرس در کارگاه آموزشی مذکور حضور داشت، خطاب به هنرمندان و دانش آموزان نوجوان حاضر در کارگاه، گفت: تاب‌آوری در شرایط سختی و تنش معنا پیدا می کند که در صورت تداوم مراقبت از سلامت و همچنین تلاش در راستای برون رفت از وضعیت تنش، خروجی مثبت نتیجه آن خواهد بود.

وی همچنین با ابراز توجه به ابعاد روانی جوانان و نوجوانان و همچنین اهمیت موضوع سلامت روحی روانی در برابر آسیب‌های اجتماعی، بیان داشت: چالش‌ها و سختی‌های بی‌شماری سلامت خانواده‌ها را در معرض تهدید قرار می دهد که نیاز است خانواده با مشارکت تمامی اعضاء و با توکل، صبر و استقامت به مقابله با خطراتی که سلامت روانی اعضای خانواده به ویژه جوانان و نوجوانان را تهدید می کند، بپردازد.

درپایان لازم به ذکر است که کارگاه آموزشی با موضوع تاب‌آوری ویژه جوانان و نوجوانان با مشارکت اداره ورزش و جوانان بخش بوستان، امور فرهنگی شهرداری نسیم شهر، سازمان مردم نهاد سفیران جوان زندگی و اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ بهارستان برگزار گردید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.