سرپرست شهرداری شهرگلستان:

تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز از سطح شهرگلستان جمع آوری می شود

سرپرست شهرداری شهرگلستان گفت: به دلیل برهم زدن منظر شهری و ایجاد زمینه بروز حادثه، تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز از سطح شهرگلستان جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کوروش خالقی سرپرست شهرداری شهرگلستان با اشاره به جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز از سطح شهر، اذعان داشت: این اقدام با هدف ایجاد آرامش، نشاط اجتماعی، فضای مناسب بصری و حفظ و افزایش بهداشت روانی شهروندان درحال اجرا می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس بند ۲۷ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی از وظایف شهرداری است، تشریح کرد: پس از شناسایی و ثبت تابلوهای تبلیغاتی به مالکانی که بدون مجوز اقدام به نصب تابلو کرده‌اند اطلاع‌رسانی و اخطار کتبی مبنی بر کسب مجوز جهت نصب تابلوی خود داده می‌شود و در صورتی که نسبت به کسب مجوز جهت نصب تابلو اقدام نکنند، تابلوهای غیرمجاز بر اساس آیین‌نامه‌های قانونی توسط واحد زیباسازی شهرداری از سطح شهر جمع‌آوری خواهد شد.

خالقی در رابطه با اینکه نصب بدون ضابطه و بدون مجوز تابلوهای غیرمجاز از عوامل موثر در بروز آشفتگی نما و منظر شهری است، بیان داشت: تابلوهای غیرمجاز نه تنها بر سیما و منظر شهری تاثیرگذار می باشند بلکه با نبود ایمنی لازم برای شهروندان گاهی سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان می شود.

وی همچنین به اقدامات شهرداری شهرگلستان در خصوص موضوع مذکور اشاره کرد و گفت: در همین راستا مجموعه مدیریت شهری با محوریت واحد زیباسازی و اولویت مسیر ترانزیتی جاده ساوه اقدام به حذف تابلوهای تبلیغاتی نمود که در مرحله اول بیش از ۱۰۰ تابلو غیرمجاز جمع آوری گردید.

سرپرست شهرداری شهرگلستان درپایان باتوجه به اهمیت همکاری مردم در این راستا، خاطرنشان کرد: از شهروندان و کسبه سطح شهر درخواست می کنم قبل از نصب هرگونه تابلو با مراجعه به شهرداری نسبت به اخذ مجوزهای لازم مطابق استانداردها اقدام کنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.