بی‌احتیاطی شهروندان در فصل سرما عامل نگران‌کننده جدید بهارستان است/ مرگ خاموش در انتظار شهروندان بی‌احتیاط

همزمان با فصل سرما آمار حوادثی نظیر گازگرفتگی و آتش‌سوزی در شهرستان بهارستان رو به افزایش بوده است، که این امر به عامل نگران‌کننده‌ جدیدی در شهرستان تبدیل گردیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، با آغاز فصل سرما تعداد حوادث ناشی از آتش‌سوزی سوخت‌های مختلف و سوختن منازل و خودروها یا حوادثی نظیر گازگرفتگی در سطح شهرستان بهارستان افزایش یافته است و این امر که به طبع نشأت گرفته از بی‌احتیاطی شهروندان و همچنین عدم آگاهی آن‌ها نسبت به نکات ایمنی می باشد، به عامل نگران‌کننده‌ای تبدیل شده است.

گفتنی است که سازمان‌های آتش‌نشانی شهرهای شهرستان بهارستان نیز با اجرای طرح‌های متعدد نظیر طرح بازرسی خانه به خانه به صورت رایگان سعی در کاهش این آمار و به حداقل رساندن آن دارند، اما گویا برخی از شهروندان علاقه‌ای به حفظ جان خود یا خانواده‌شان ندارند.

از جمله گازگرفتگی‌های عجیبی که در طول این سال‌ها در بهارستان مشاهده شده است، گازگرفتگی حاصل از روشن کردن پیک نیک داخل اتاقک کامیون‌ها و تریلرهایی می باشد که مقابل پایانه حمل و نقل نسیم شهر توقف می کنند که چنین حوادثی با ایجاد محلی برای استراحت این رانندگان به سادگی به صفر می رسد.

بنابر این گزارش از جمله نکاتی که شهروندان بهارستانی می بایست به آن‌ها توجه نمایند می توان به اطمینان از مکش مناسب دودکش‌ها اشاره کرد که به همین منظور می توانید تکه‌ای کاغذ روشن کرده و آن را مقابل ورودی دودکش روی دیوار قرار دهید، در این حالت اگر دودکش بخاری صحیح کار کند باید شعله به سمت داخل دود کش کشیده شود.

ناگفته نماند که بهترین نشانه برای کارکرد صحیح دودکش‌ها این است که بدنه آن‌ها همواره باید داغ باشد، چراکه سرد بودن دودکش بخاری، زمانی که روشن است و همچنین زرد و نارنجی بودن شعله بخاری از نشانه‌های تولید گاز خطرناک مونوکسید کربن است که باید بررسی شود.

امید است با اطلاع رسانی‌های مناسب دستگاه‌های مربوطه و توجه کافی شهروندان بهارستانی به نکات ایمنی، آمار چنین حوادثی در بهارستان به صفر برسد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.