بیماریابی سل در بین اتباع افاغنه بهارستان درحال انجام است

بیماریابی سل در بین اتباع افاغنه شهرستان بهارستان با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه درحال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دومین نوبت طرح آموزش و بیماریابی سل در اتباع افاغنه ساکن شهرستان بهارستان در افرادی که در روزهای غیر تعطیل به این خدمات دسترسی ندارند توسط شبکه بهداشت و درمان برنامه‌ریزی و اجرا شد.

بنابر این گزارش، طرح مذکور با هدف ارائه خدمات تشخیصی رایگان و بیماریابی سل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و با همکاری بخشداری بخش گلستان، دهیاری روستای ریه و بسیج در دو روستای ریه و میمنت آباد برگزار شد..

رجبی پزشک هماهنگ‌کننده سل شبکه بهداشت و درمان، یک نفر بهورز و یک نفر از بسیج روستا طی فراخوان انجام شده به غربالگری مراجعین پرداختند و افراد دارای علائم مشکوک تحت بررسی‌های رادیولوژی و آزمایشگاهی قرار گرفتند.

گفتنی است که عدم دسترسی کافی به جمعیت افاغنه به خصوص مردان به دلایلی مانند مشاغل کارگری و ساعات کاری زیاد، بیماریابی سل در آنان را با چالش‌هایی روبرو کرده است که اجرای این قبیل طرح‌ها در روزهای تعطیل یا در ساعات غیرکاری به نظر می تواند راهگشا باشد.

درپایان لازم به ذکر است که طرح آموزش و بیماریابی سل در بین اتباع افاغنه در تمامی نقاط شهرستان بهارستان در راستای ارتقاء سطح سلامت در این شهرستان و با همکاری دهیاری‌ها و شهرداری‌های تابع درحال اجرا می باشد که بدون تردید تاثیر به سزایی در افزایش سطح بهداشت و سلامت فردی و اجتماعی در بهارستان خواهد داشت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.