بیش از ۱۰ میلیون نفر در انتخابات عراق شرکت کردند/ مشارکت بیش از ۴۴ درصد است

کمیته عالی انتخابات عراق در نشست مطبوعاتی اعلام کرد که با حضور بیش از 10 میلیون نفر در پای صندوق‌های رای، مشارکت مردم عراق در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی بیش از 44 درصد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته عالی انتخابات عراق بامداد یکشنبه اعلام کرد که میزان مشارکت در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی این کشور، بیش از ۴۴ درصد بوده است.

کمیته انتخابات عراق طی نشست خبری ساعاتی پس از پایان یافتن مهلت شرکت در انتخابات، اعلام کرد که تعداد کل واجدان شرایط رای‌دادن در داخل و خارج از عراق، حدود ۲۴ میلیون نفر بوده است.

بر این اساس، بیش از ۱۰ میلیون نفر در داخل و خارج از عراق در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی رأی دادند که میزان مشارکت بیش از ۴۴ درصد محاسبه می‌شود.

به نوشته وبگاه شبکه «العربیه» کمیته انتخابات عراق اعلام کرد که این کشور از آخرین فناوری‌ها برای این انتخابات بهره برده و صبح فردا تمام برگه‌های رأی برای شمرده شدن از صندوق‌ها خارج می‌شود.

این کمیته با اشاره به برخی اختلاف نظرها درباره انتخابات، تاکید کرد که شکایات رسمی را بررسی و اقدام مناسب انجام خواهد شد. آنها همچنین تاکید کردند که تمام ادعاها علیه نتایج انتخابات، نادرست و بی‌اساس است.

کمیته عالی انتخابات عراق اعلام کرد که برخی طرف‌ها هستند که تلاش می‌کنند با برهم زدن اوضاع، افکار عمومی را درباره برگزاری این انتخابات مخدوش کنند.

انتخابات پارلمانی عراق از صبح امروز شنبه در سراسر این کشور آغاز شد و روند أخذ رأی تقریبا در عموم استان‌ها در آرامش برگزار شد. عراقی‌ها در ۱۸ استان که ۳.۵ میلیون آن، رأی‌اولی بودند می‌توانستند در انتخابات شرکت کنند.

انتخابات ۲۰۱۸، چهارمین انتخابات پارلمانی بعد از سقوط رژیم بعث در عراق است که نتیجه آن انتخاب ۳۲۸ نماینده خواهد بود.

هفت هزار نامزد در قالب ائتلاف‌های متعددی از جمله ائتلاف «النصر»، «الفتح»،‌«دوله القانون»، «القرار العراقی» و «سائرون» با هم رقابت کردند.

مشارکت عراقی‌ها در دوره‌های قبلی انتخابات این کشور به ترتیب زیر است:

سال ۲۰۱۴:  ۶۲ درصد

سال ۲۰۱۰:  ۶۲.۴ درصد

سال ۲۰۰۵:  ۷۹.۶ درصد

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.