امام جمعه بخش گلستان:

بیش از ۸۰‌درصد جوانان، انقلاب را درک نکرده‌اند/ روزه اولی‌ها باید به وسیله بزرگ‌ترها تشویق و ترقیب شوند

امام جمعه بخش گلستان گفت: در حدود ۸۰ درصد از جوانان ما انقلاب را درک نکرده‌اند و این درحالی است که انقلاب ما به سمت ۴۰ سالگی می رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با دعوت نمازگزاران به تقوای اللهی، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان نزدیک می باشد و از فردا دعوت نامه خداوند به تک تک بندگان خواهد رسید و گرفتن روزه زمینه تقوا برای افراد ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه مهمانی خدا می باشد، گفت: در طول این ۳۰ روز سعی کنید هر روز قرآن بخوانید و حتی اگر شده با یک دانه خرما، بندگان روزه‌دار خداوند را مهمان خود کنید و سعی کنید به شکل درست روزه‌داری نمایید تا از نسیم بهاری ماه بهار قرآن بازنمانید.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی در رابطه با روزه اولی‌ها، عنوان داشت: والدین و بزرگترها می بایست روزه‌ اولی‌ها را تشویق و ترقیب نمایند چراکه باتوجه به گرمای هوا بدون تردید روزه گرفتن برای نوجوانان به ویژه دختران که سن تکلیفشان پایین‌تر می باشد، سخت خواهد بود.

وی همچنین به وظایف معلمان در قبال نوجوانان و جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: معلمی شغل انبیا می باسد و همانطور که می دانید انبیا نقش هدایت را برعهده داشتند و معلمان ما نیز امروز باید شاگردان خود را هدایت کنند و باعث ایجاد ارتباط بین مدرسه، حوزه و خانواده شوند و از گمراهی جوانان جلوگیری کنند.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به نزدیکی چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، افزود: بیش از ۸۰ درصد جوانان ما انقلاب را درک نکرده‌اند و در سال ۹۷ با توجه به شرایط موجود باید آمادگی و انتظار برخی از اتفاقات را داشته باشیم، که خروج آمریکا از برجام نیز نشانه‌ای از این موضوع به شمار می رود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.