رئیس اداره بهزیستی بهارستان:

بیش از ۶۰۰۰ خانواده معلول بهارستانی تحت پوشش اداره بهزیستی می باشند

رئیس اداره بهزیستی بهارستان گفت: درحال حاضر بیش از ۶۰۰۰ خانواده معلول تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان بهارستان می باشند که معابر شهرهای بهارستان به هیچ وجه برای عبور و مرور آن‌ها مناسب نمی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، روح‌اله لطیفیان رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان با اشاره به لزوم ساماندهی معلولین سطح شهرستان، عنوان داشت: درحال حاضر بالغ بر ۶۲۸۰ خانواده معلول تحت پوشش اداره بهزیستی بهارستان می باشند.

وی در ادامه باتاکید بر سختی‌های مدیریت خانواده‌‌های دارای یک عضو معلول برای والدین، تصریح کرد: با در نظر گرفتن این امر باید گفت که ۲۷۰ خانواده دارای دو معلول در شهرستان بهارستان وجود دارد که بدون تردید شرایط سختی دارند.

لطیفیان با بیان اینکه شرایط معابر عمومی شهرهای بهارستان برای عبور و مرور معلولین مناسب نمی باشد، بیان داشت: عملکرد شهرداری‌ها به ویژه شهرداری شهرگلستان در حوزه مناسب‌سازی معابر قابل قبول نبوده و انتظار همکاری بیشتری از مسئولین و ادارات مربوطه داریم.

وی در رابطه با لزوم پیشگیری، برخورد و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان بهارستان، اظهار داشت: در راستای کنترل آسیب‌های اجتماعی به ویژه معضل طلاق، برگزاری کلاس‌هایی در نقاط مختلف و اماکن عمومی بهارستان را در دستور کار اداره بهزیستی شهرستان قرار داده‌ایم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان همچنین به وجود برخی مشکلات در ارائه کمک‌ها و تسهیلات مختلف به افراد تحت پوشش بهزیستی اشاره کرد و گفت: در طول یک سال گذشته بالغ بر ۲ میلیارد تومان تسهیلات جامعه هدف به بانک‌ها معرفی شده است اما بانک در ارائه تسهیلات بسیار سختگیر می باشند که همین امر باعث بروز مشکلاتی برای جامعه هدف گردیده است.

وی درپایان باتوجه به موضوع برخورد و جمع‌آوری متکدیان سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: در همین راستا ۹ کودک کار توسط اداره بهزیستی در بهارستان ساماندهی شدند اما نباید فراموش کرد که جمع‌آوری متکدیان بر عهده شهرداری‌های سه شهر گلستان، صالحیه و نسیم شهر است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.