بیش از ۳۰ کپسول گاز مایع در بهارستان منفجر شد

بیش از ۳۰ کپسول گاز مایع به دلیل بی‌احتیاطی در نگهداری در نسیم شهر بهارستان منفجر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، موضوع استفاده برخی رانندگان از گاز مایع به عنوان سوخت خودرو و فعالیت مراکز غیرمجاز عرضه گازها مایع در طول سال‌های اخیر به موضوع نکران کننده‌ای در نقاط مختلف کشور تبدیل شده است که باوجود اینکه بارها استفاده‌کنندگان این کپسول‌ها دچار حادثه شده‌اند اما بازهم هستند افرادی که این کپسول‌ها را بر روی خودروهای خود نصب می کنند.

بنابر این گزارش، به دنبال بروز حوادث مرتبط با کپسول‌های گاز مایع، امروز انفجار مهیب ۳۱ کپسول‌ غول پیکر گاز در نسیم شهر سبب ایجاد حادثه و صدای مهیب در این منطقه شد که بلافاصله نیروهای سازمان آتش‌نشانی نسیم شهر در محل حادثه حاضر شدند.

گفتنی است که ظهر امروز ۳۱ عدد کپسول گاز مایع ۵۰ کیلویی به دلیل نگهداری غیر مجاز در روستای همدانک نسیم شهر منفجر شد و باعث وارد شدن خسارات مالی و جانی به افراد حاضر در محل حادثه شد.

به علت گسترش حریق ۳ دستگاه خودرو در غالب ۳ تیم پشتیبانی به محل اعزام شده و با اطفا حریق ۳ باب مغازه از گسترش حریق به مغازه‌های مجاور جلوگیری به عمل آمد و با تلاش فداکارانه آتش‌نشانان محل انبار لاستیک‌های خودرو نیز در لحظات اولیه حریق اطفا شد که از این طریق از وارد شدن خسارات مالی بیشتر جلوگیری گردید.

بنابه گفته شهروندان، این انفجار باعث شنیده شدن صداهای متعدد و مهیبی در نسیم شهر شد که سبب ایجاد ترس در بین شهروندان این شهر گردید.

درپایان لازم به ذکر است که ایجاد فرهنگ عدم استفاده از کپسول‌های گاز مایع و همچنین ایجاد دانش کافی در متصدیان مراکز عرضه و توزیع گاز مایع می تواند تاحد بالایی از بروز اینگونه حوادث چه در شهرستان بهارستان و چه در مناطق دیگر جلوگیری نماید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.