رئیس کمیته امداد بهارستان:

بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان پرداخت شد

رئیس کمیته امداد بهارستان گفت: بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در پنج ماهه امسال به مددجویان پرداخت شده است.

به گزارش بهارستانه، فتح الله عزیزی،رئیس کمیته امداد شهرستان بهارستان با اعلام پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تحت حمایت اظهار داشت: ۵۰ فقره تسهیلات اشتغال زایی به مبلغ یک میلیارد و ۶۲۱ میلیون تومان به منظور ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانواده های تحت حمایت و اقشار نیازمند در پنج ماهه امسال پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه هفت فقره از تسهیلات پرداخت شده برای مددجویان روستایی است، افزود: در برنامه‌های توانمندسازی کمیته امداد نگاه ویژه‌ای به مناطق روستایی وجود دارد.

عزیزی با اشاره به اینکه تسهیلات پرداخت شده برای ایجاد فرصت های شغلی در بخش های دامداری، کشاورزی، صنایع دستی و تولیدی است، افزود: طبق اعتبار ابلاغی کمیته امداد استان تهران تا پایان امسال پیش بینی برای تحقق پرداخت ۱۰ میلیارد و ۵۸ هزار تومان تسهیلات اشتغال زایی انجام شده است که تلاش می‌کنیم با همکاری شبکه بانکی شهرستان به ایجاد اشتغال سرعت دهیم تا در پایان سال به هدف اصلی برسیم.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهارستان،بیان کرد: تسهیلات اعطایی از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی (تبصره ۱۶)، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، منابع اشتغال روستایی و عشایری و هم‌افزایی بانک مهر ایران پرداخت‌شده است.

وی ادامه داد: به منظور توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت طرح « راهبران شغلی » برای مددجویان تحت حمایت اجرا می شود،افزود: این طرح برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت های شغلی اجرا می شود و در همین جهت آموزش فروش آنلاین پوشاک برای ۲۰ مددجوی تحت حمایت توسط راهبر شغلی در حال برگزاری است.

عزیزی گفت: پیش بینی شده تا پایان امسال برای ۱۲۷ مددجو در قالب طرح راهبران شغلی دوره های آموزشی برگزار شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهارستان همچنین از ارائه۵۵۲ مورد تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی از محل صندوق امداد ولایت و هم افزایی با بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد و گفت: در مجموع تسهیلات قرض الحسنه پرداختی به جامعه هدف این نهاد تا پایان مردادماه امسال بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند پرداخت شده است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.