بیش از هر چیزی در آموزش‌ و پرورش باید توجه به معلم باشد

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: معلم با زنده بودن خود روح و زندگی به عناصر دیگر آموزش‌ و پرورش می بخشد و بیش از هر چیزی توجه ما باید به انتخاب، تربیت و حمایت از معلم باشد و روز معلم فرصتی برای این موضوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در مراسم سپاس معلم که در دبیرستان شهدای هفتم تیر برگزار شد با بیان اینکه امسال روز معلم مقارن با ایام ولادت حضرت مهدی(عج) است و این تقارن بر مبارکی این روز افزوده است، گفت: روز معلم به یاد استاد شهید مطهری نامیده شده است و جا دارد ارادت قلبی را نسبت به این بزرگوار ابراز کنیم.

وی ادامه داد: انتخاب شهید مطهری انتخابی شایسته است و هر آنچه یک معلم باید دارا باشد در وجود او متجلی بوده است؛ دانش، شوق معلمی، عشق به آموزش، جان بر سر آرمان خود نهادن، واقعیاتی بود که در وجود ایشان می دیدیم.
حداد عادل افزود: به اعتقاد بنده، ارزشمندترین غنیمتی که ایران با پیروزی انقلاب به دست آورد آموزش‌ و پرورش است و همه امکانات را باید برای آموزش‌ و پرورش بخواهیم و در آموزش‌ و پرورش رکن اصلی معلم است.

وی تصریح کرد: تمام خوبی هایی که ما برای ملت ایران آرزو می کنیم از طریق آموزش‌ و پرورش و تربیت دست یافتنی است.

وی اضافه کرد: معلم با زنده بودن خود روح و زندگی به عناصر دیگر آموزش‌ و پرورش می بخشد و بیش از هر چیزی توجه ما باید به انتخاب، تربیت و حمایت از معلم باشد و روز معلم فرصتی برای این موضوع است.
انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.