بودجه؛ معضل بزرگ دانشگاه‌های اروپا

طبق گزارش انجمن اتحادیه اروپا، دولت‌ها در دهه گذشته منابع مالی را برای تحصیلات عالی افزایش داده‌اند، اما این بهبود به اندازه کافی نتوانسته است تأثیری را به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، طبق گزارش انجمن اتحادیه اروپا (EUA)، دولت‌ها در دهه گذشته منابع مالی را برای تحصیلات عالی افزایش داده‌اند، اما این بهبود به اندازه کافی نتوانسته است تأثیری را به همراه داشته باشد.

در بین افزایش نرخ بودجه‌ آموزش عالی میان کشورها تفاوت قابل ملاحظه ای نیز وجود دارد؛ بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۷، کشورهایی مانند نروژ، سوئد، دانمارک، آلمان و لهستان بودجه خود را بیش از ۲۰ درصد افزایش دادند، در حالی‌که دیگر کشورها مانند یونان، اسپانیا، کشورهای بالتیک، صربستان، انگلستان و ایرلند کاهش ۲۰ درصدی و جتی بیشتر را تجربه کردند.

این ارقام یکی از یافته‌های اصلی رصدخانه تأمین مالی سال ۲۰۱۸ اتحادیه اروپا بود، که قرار است در ژانویه سال ۲۰۱۹ در قالب گزارش منتشر شود.

داده‌ها حاکی از‌ آن است که جنوب و شرق اروپا بیش از دیگر مناطق بودجه خود را کاهش داده‌اند.

مدرس اقتصاد در دانشگاه‌های جنوب اروپا می‌گوید: «ما باید به اتحادیه اروپا نشان دهیم که دانشگاه‌ها دارای سیستم‌های مدیریت مالی قوی هستند و می توانند مورد اعتماد قرار گیرند».

این بررسی در سایت «universityworldnews» منتشر شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.