بهداشت مقوله فراموش شده نانواهای سیگاری در بهارستان/ شهروندان خواستار تشدید نظارت بر نانوایی‌ها

نظارت ضعیف بر نانوایی‌های شهرستان بهارستان و عدم رعایت بهداشت توسط برخی از این واحدها سبب نارضایتی شدید در بین شهروندان بهارستانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بهداشت و سلامت مواد غذایی از جمله مهم‌ترین مواردی است که در تهیه و توزیع آن‌ها می بایست به بهترین شکل ممکن رعایت شود، چراکه عدم رعایت این موضوع می تواند به سلامت شهروندان و مامعه آسیب برساند.

یکی از محل‌هایی که رعایت بهداشت و نکات مربوط به سلامت مواد غذایی در آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، نانوایی است، چراکه نان قوت غالب تمامی خانواده‌ها به شمار می رود، اما گویا نانوایان شهرستان بهارستان توجه چندانی به این امر ندارد که همین موضوع سبب نارضایتی شدید شهروندان بهارستانی شده است.

بنابر گزارشات مردمی دریافت شده از جمله بارزترین قانون شکنی‌های برخی از این نانوایان استعمال دخانیات و کشسدن سیگار در حین پخت نان می باشد و این درحالی است که همه به خوبی از مضرات سیگار و دود آن خبر داریم.

گفتنی است که دود سیگار برخی نانوایان با نشستن بر روی نان می تواند به سادگی سبب بروز بیماری‌های مختلف برای شهروندان شود و بدون تردید این عدم رعایت بهداشت به دلیل نبود نظارت کافی و کم توجهی مسئولین مربوطه می باشد چراکه در صورت وجود نظارت مستمر و دقیق، هیچ نانوایی به خود اجازه کشیدن سیگار در حین پخت نان و در مقابل چشمان مشتریان را نمی داد.

همچنین زمانی که شهروندان بهارستانی به اعمالی نظیر کشیدن سیگار یا عدم رعایت نکات بهداشتی دیگر توسط نانوایان اعتراض می کنند، با واکنش‌های تند و بی‌احترامی از سوی آن‌ها مواجه می شوند که این موضوع نارضایتی شهروندان را بیش از پیش تشدید کرده است.

درپایان لازم به ذکر است که موضوعات مطرح شده ارتباط مستقیم با سلامت جامعه دارد و انتظار می رود اتاق اصناف شهرستان و دیگر ادارات و دستگاه‌های مربوطه در خصوص آن اقدامات جدی‌تری انجام دهند.


انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.