رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان:

بهبود وضعیت واحدهای صنفی و صنعتی بهارستان در گرو تامین نقدینگی است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان گفت: با تامین نقدینگی مورد نیاز، وضعیت واحدهای صنفی و صنعتی در شهرستان بهارستان رو به بهبود خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حسین ناطقی‌پور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهارستان بهارستان با اشاره به آثار مخرب کمبود نقدینگی در سطح شهرستان، بیان داشت: کمبود نقدینگی، عدم رونق بازار و وضعیت نامناسب کار و همچنین واردات کالاهای قاچاق بی‌کیفیت که قیمت پایینی دارند باعث تعطیلی۵۰ واحد تولیدی در بهارستان شده‌اند.

وی همچنین در رابطه با وضعیت واحدهای صنعتی شهرستان بهارستان، تبیین کرد: بهارستان دارای دو شهرک صنعتی خصوصی و ۵ لکه صنعتی است که برای ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است و در مجموعاین واحدهای صنعتی ۵۰۰ هکتار از مساحت شهرستان را به خود اختصاص داده است.

ناطقی‌پور در ادامه باتاکید براینکه اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان رسیدگی به شرایط ابن واحدهای صنعتی را در برنامه کاری خود قرار داده است، اظهار داشت: در راستای ساماندهی و خدمات‌رسانی به شهرک‌های صنعتی بهارستان در سال ۸۹ مصوبه‌ای با موضوع صدور پروانه بهره‌برداری برای شهرک‌های صنعتی تصویب شد که در ابتدای سال ۹۶ مورد بازنگری هیئت دولت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مشکلات شهرک‌های صنعتی با وجود صدور پروانه بهره‌برداری رفع نشده است، تصریح کرد: علی‌رغم اخذ استعلام‌های مورد نیاز از اداره محیط‌زیست، جهاد کشاورزی، برق و آب، مشکلات شهرک‌های صنعتی بهارستان حتی پس از صدور پروانه بهره‌برداری همچنان به قوت خود باقی است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان با تشریح مشکلات پیش‌رو برای ساماندهی شهرک‌های صنعتی شهرستان، اذعان داشت: از جمله مهم‌ترین مشکلات این واحدهای صنعتی می توان به عدم اعلام محدوده شهرک‌ها از سوی استانداری، دخالت شهرداری‌ها در امور شهرک‌ها و عدم امکان طرح توسعه و ایجاد بنای جدید برای واحدهای موجود و سرمایه‌گذاران جدید در شهرک‌های صنعتی بهارستان اشاره کرد.

وی درپایان باتوجه به ضرورت اتخاذ تدابیر مناسب جهت حل مشکلات واحدهای صنعتی، خاطرنشان کرد: در صورت تأمین نقدینگی با وام‌هایی که صاحبان این واحدهای صنعتی پرداخت می‌شود، وضعیت ۵ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی و صنعتی تولیدی بهبود یافته و ۵۰ واحد تعطیل شده و نیمه‌فعال نیز می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.