عضو شورای اسلامی شهرصالحیه:

بهای دریافتی اداره آب بابت فاضلاب شهری غیرقانونی است/ اداره آب شهرصالحیه برخلاف تعرفه تعیین شده عمل می کند

عضو شورای اسلامی شهرصالحیه گفت: وجود تعیین تعرفه دریافتی اداره آب بابت فاضلاب شهری به صورت رسمی و قانونی، اداره آب تعرفه برنامه‌ریزی شده را با جهش دو برابری مواجه نموده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، احمد خلجی عضو شورای اسلامی شهرصالحیه به اشاره به میزان تعرفه و بهای دریافتی اداره آب بابت فاضلاب شهری، عنوان داشت: بهای سنگین و غیرقانونی خرید انشعاب فاضلاب شهری امری غیرقانونی می باشد و کاملاً با محتوای مصوبه صورت گرفته مغایرت دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه وضعیت فعلی نیازمند رسیدگی می باشد، تصریح کرد: در اواخر سال ۹۶  نشستی با حضور مسئولین آب و فاضلاب برگزار گردید و در آن جلسه ساز و کار دریافت وجوه مرتبط با فاضلاب شهری به صورت کاملاً واضح تصویب شده است.

خلجی در رابطه با جزئیات لایحه تصویب شده در خصوص تعرفه فاضلاب شهری، اظهار داشت: بر طبق لایحه پیشنهادی مدیریت آب و فاضلاب شهرصالحیه به شماره ۱۸۸۰/۱۱۳۸۷۷۰ و تصویب آن در بند هفتم صورت جلسه به شماره ۵/۹۶/۵۸۶۳ بهای فاضلاب شهری برای هر واحد در سال ۹۷ «یک میلیون و صد هزار تومان» تعیین شده است اما امروز باتوجه به گزارش و شکایات واصله از سوی شهروندان این بها به میزان «دو میلیون و چهارصد هزار تومان» اخد می گردد که بدون تردید امری غیرقانونی به شمار می رود.

وی همچنین به اهمیت جلوگیری از بروز چنین تخلفاتی اشاره کرد و گفت: بدون شک بازنگری بهای فعلی انشعاب ضرورتی مهم در مشارکت شهروندان به حساب می آی که نیازمند توجه ویژه مسئولین شهری می باشد.

عضو شورای اسلامی شهرصالحه باتاکید بر اینکه هزینه انشعاب در سال ۹۸ به میزان «یک میلیون و دویست هزار تومان» و سال ۹۹ «یک میلیون و چهارصد هزار تومان» پیش بینی شده است، تبیین کرد: با وجود تعیین این مبالغ به صورت رسمی و قانونی، اداره آب در عمل به موارد برنامه‌ریزی شده تمکین ننموده و تعرفه برنامه‌ریزی شده را با جهش دو برابری مواجه نموده است.

وی درپایان باتوجه به اینکه هزینه بالای انشعاب فاضلاب باعث عدم استقبال شهروندان از اجرای این طرح مهم شده است، افزود: با صرف نظر از افزایش تعرفه پیش بینی شده، بنا بود هزینه انشعاب با پیش پرداخت ۲۰ درصد و در اقساط ۴۰ ماهه دریافت شود اما درحال حاضر سقف مجاز پرداخت اقساطی تعرفه ۲۴ ماه تنظیم شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.