معاون فنی و عمرانی فرمانداری بهارستان:

بهارستان با فقر و محدودیت زمین روبه‌رو است/ میانگین سرانه‌های فضای سبز

معاون فنی و عمرانی فرمانداری بهارستان گفت: بر طبق دستورالعمل صادره از سوی استانداری تهران طی چند سال آینده سرانه‌های فضای سبز بهارستان به ۱۵ متر مربع افزایش پیدا می نماید، اما نباید فقر و محدودیت زمین در بهارستان را نادیده گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فاضل نجفی جلسه معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری ستاد فضای سبز شهرستان بهارستان، اظهار داشت: این جلسه با حضور اعضای این ستاد و به جهت رسیدگی به مشکلات فضای سبز شهرهای بهارستان در محل دفتر معاونت فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

وی در ادامه به جزئیات برگزاری این جلسه اشاره کرد و گفت: جلسه مذکور با محوریت اجرای دستورالعمل صادره از سوی استانداری تهران به جهت رسیدگی و همچنین افزایش سرانه‌های فضای سبز شهرستان بهارستان تشکیل گردید.

نجفی با ابراز امیدواری از روند افزایش سرانه‌های فضای سبز شهرستان بهارستان، تصریح کرد: بر طبق دستوالعمل ارائه شده توسط استانداری تهران طی چند سال آینده و در طول برنامه ششم توسعه میانگین سرانه‌های فضای سبز بهارستان به ۱۵ متر مربع افزایش پیدا می کند.

وی همچنین باتاکید بر فقر و محدودیت زمین در بهارستان، اذعان داشت: باوجود این معضل، تامین اعتبار لازم در بودجه سنواتی شهرداری‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت ‌های موجود نظیر اراضی واقع در حریم و بستر رودخانه‌های بهارستان می تواند به رسیدن میانگین سرانه‌های فضای سبز تا سطح ۱۲متر مربع کمک کند.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان بهارستان سرانه‌های فضای سبز شهرستان را به نسبت جمعیت موجود بسیار پایین خواند و تبیین کرد: درحال حاضر میانگین سرانه‌های فضای سبز بهارستان با در نظر گرفتن همه فضای سبز موجود در شهرها و روستاها و اطراف شهرستان، در حدود ۱/۸ متر مربع است.

وی درپایان باتوجه به اهمیت و لزوم حذف آبیاری فضای سبز با آب شرب، افزود: این امر از جمله اهداف و سیاست‌های مهم دولت می باشد که با جدیت درحال پیگیری است و همچنین پروژه‌هایی مرتبط با این موضوع هم اکنون در ۱۳۰ هزار متر مربع فضای سبز شهری و روستایی در دست اجرا می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.