بهارستان از نظر بهداشت و سلامت برای بازگشت زائران آماده می باشد

شهرستان بهارستان از نظر بهداشت و سلامت به جهت نزدیکی اربعین حسینی و همچنین بازگشت زائران در حال آماده‌سازی بوده تا از بروز بیماری‌های واگیر جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، به جهت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی (ع) و همچنین بازگشت زائران از عتبات عالیات، نشست کمیته داخلی با حضور رئیس مرکز بهداشت، کارشناس مسئولین واحدهای ستادی صبح امروز در محل ساختمان شبکه بهداشت و درمان بهارستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش، نشست مذکور در راستای ایجاد آمادگی شبکه بهداشت در برابر بیماری‌های منتقله از آب و غذا با اولویت سه سندرم اسهال حاد آبکی، اسهال خونی، مسمومیت غذایی و به ویژه وبای (التور) برگزار شد.

سلیمانی‌جوان رئیس مرکز بهد اشت در این نشست باتاکید بر هدف تشکیل کمیته مذکور، اذعان داشت: بروز همه گیری اسهال حاد در عراق و افزایش ورود مسافرین عراقی در ماه‌های اخیر از جمله دلایل برگزاری این نشست می باشد.

وی در ادامه با اشاره به تشدید بیماری‌های منتقله از آب و غذا، تصریح کرد: بدون تردید می بایست نسبت به این موضوعات توجه ویژه‌ای صورت بگیرد تا از بروز هرگونه خطر برای سلامت شهروندان جلوگیری به عمل آید.

در ادامهنشست برگزار شده، دشتبانی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در رابطه با فعالیت‌ها و همچنین اقدامات لازم که توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در زمینه کنترل بیماری‌های اسهالی صورت می گیرد مطالبی را به حاضرین در جلسه بیان کرد.

همچنین کارشناس برنامه التور شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان، موارد مورد انتظار از واحدهای ستادی در این ایام را ارائه و تصویب نمود.

لازم به ذکر است که درپایان این نشست به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.