قائم مقام سازمان صداوسیما:

بصیرت مردم ایران مانع از پیروزی دشمنان می شود/ ارکان انقلاب اسلامی ایران منحصر به فرد است

قائم مقام سازمان صداوسیما گفت: سه رکن انقلاب اسلامی ایران که با بصیرت همراه شده است، این انقلاب را از دیگر انقلاب‌های جهان متمایز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما در مراسم گرامیداشت روز بصیرت با اشاره به حماسه نهم دی ماه، بیان داشت: خلاصه و چکیده مسئله‌ای که در رابطه با این حماسه عظیم می توان گفت همین عنوان بصیرت می باشد باید بدانیم که غفلت نقطه مقابل بصیرت است که موجب گرفتاری انسان در مشکلات و مسائل متعدد می شود.

وی در ادامه باتاکید براینکه غفلت و نداشتن بصیرت هم از جانب فردی و هم از جانب اجتماعی آثار مخربی دارد، تصریح کرد: اگر فردی دچار غفلت و بی‌بصیرتی شود به مرور خود را نیز فراموش می کند و زمانی که انسان خود را فراموش می کند گویا در بیابانی راه می رود که سرانجام آن مشخص نمی باشد و در حوزه اجتماعی نیز اگر جامعه خود را نشناسد دچار فتنه و مشکلات می شود که ما نمونه‌اش را دیده‌ایم.

قائم مقام سازمان صداوسیما در رابطه با انقلاب‌های معاصر، اذعان داشت: اگر به انقلاب‌های چند قرن اخیر توجه کنید می بینید که دگرگونی‌ها و تغییرات بزرگی در جهان ایجاد کرده‌اند که از جمله آن‌ها می توان به انقلاب روسیه، انقلاب فرانسه و به ویژه انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد که ویژگی‌های خاص انقلاب ایران از نظر رهبری، حضور مردم و… از بقیه انقلاب‌ها متمایز می باشد.

وی با بیان اینکه بصیرت یک انقلاب و مردم را بیمه می کند، تشریح کرد: مفاهیمی که از دل انقلاب اسلامی ایران به وجود آمد نظیر استکبار ستیزی و دشمن شناسی همگی نیازمند بصیرت و بصیرت افزایی است چراکه در صورت نبود بصیرت، یک انقلاب از مسیر خود خارج خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌مقدم به اهمیت ارکان انقلاب اسلامی و نبود آن در دیگر انقلاب‌های دنیا اشاره کرد و گفت: سه رکن اصلی انقلاب اگر با بصیرت ادغام یابد انقلاب اسلامی همان شور و شرایط آغاز انقلاب را خواهد داشت که این ارکان اسلام، مردم و رهبری انقلاب می باشد که هر سه رکن با تمامی انقلاب‌های دنیا متفاوت بوده و منحصر به فرد می باشد.

وی همچنین در خصوص اتفاقات فتنه سال ۸۸ و توطئه‌های دشمنان، اظهار داشت: پیش از انتخابات سال ۸۸ و حدود دو ماه بعد از حماسه ۹ دی، دشمنان چند استراتژی را در رسانه‌های خود کار می کردند که واقعاً منحصر به فرد می باشد و اگر موفق نمی شوند دلیل آن، بصیرت بالای مردم ایران است، چراکه در آن زمان بیش از ۱۵۰ شبکه ماهواره‌ای شبانه روز برای خارج کردن مردم از مسیر بصیرت و انقلاب تلاش می کردند اما بصیرت ملت ایران مانع از موفقیت دشمنان شد.

این مقام مسئول درپایان باتوجه به ترفندهای دشمنان در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های خارجی، افزود: دروغ گفتن، کشته سازی، تحریف، شایعه، سانسور و بایکوت همگی از کارکردهای رسانه‌های غربی است که به کمک این‌ها سعی در برعکس نشان دادن و گول زدن مردم و دیگر رسانه‌ها داشتند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.