بزرگترین کتابخانه روستای اورین در بهارستان بازگشایی شد

کتابخانه روستای اورین با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان بهارستان به دست مادر شهید پورغلامی بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، طی مراسمی کتابخانه شهید پورغلامی روستای اورین شهرستان بهارستان بعد از مرمت و نوسازی با حضور علی نیکنام مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، سیدمحسن موسوی بخشدار بخش بوستان، حجت الاسلام و المسلمین محسن‌زاده امام جمعه بخش بوستان، مژگان داداشی رئیس اداره کتابخانه‌های بهارستان، اعضای شورای اسلامی نسیم شهر و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی بازگشایی شد.

گفتنی است که علی نیکنام در این مراسم با اشاره به بازگشایی کتابخانه شهید پورغلامی، بیان داشت: این کتابخانه که در سال ۱۳۸۹ تحویل نهاد داده شد، باتوجه به جمعیت منطقه نیازمند عملیات بازسازی و اعمال برخی تغییرات بود.

وی در ادامه باتشریح جزئیات بازسازی و اعمال تغییرات در کتابخانه شهید پورغلامی، تبیین کرد: دهیاری روستای اورین ۴۰ میلیون تومان صرف بازسازی کتابخانه پورغلامی و نهاد کتابخانه‌ها نیز همین مقدار هزینه را صرف تجهیز این کتابخانه و بروزرسانی آن کرده است و همچنین بالغ بر ۵۰ میلیون تومان نیز برای خرید کتاب برای این کتابخانه هزینه خواهد شد.

​مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران درپایان به مصوبات خوب جلسه شورای معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که هفته گذشته در شهرستان بهارستان برگزار شده بود، اشاره کرد و افزود: نخستین جلسه فوق‌العاده معاونین نهاد کتابخانه‌ها، پس از اعلام ۳۱ شهر دارای اولویت بالا جهت ارتقاء برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با هدف بررسی ظرفیت‌های کتابخانه‌های این شهرستان و برنامه‌ریزی به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در بهارستان برگزار گردید.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران از مادر شهید پورغلامی، بخشدار بخش بوستان و دهیار روستای اورین با اهدای لوح یادبود، تقدیر کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.