رئیس شورای اسلامی شهرگلستان:

برگزاری انتخابات و توجه به آرا و خواست مردم نشانه جمهوریت، نظام جمهوری اسلامی ایران است

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان گفت: برگزاری انتخابات و توجه به آرا و خواست مردم نشانه جمهوریت، نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد که از روز اول مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، عباس جهان تاب رئیس شورای اسلامی شهرگلستان با اشاره به روز ملی شوراها و همچنین برگزاری انتخابات از اولین روزهای انقلاب در کشور، بیان داشت: توجه ویژه و جدی به  آرا، افکار و خواست مردم از روز اول،  افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

وی در ادامه شورا را نماد مردم سالاری دینی برشمرد و گفت: این نهاد مردمی از مصادیق عینی حق حاکمیت مردم در مشارکت ملی و همچنین واگذاری امور به مردم به شمار می رود که بر اساس قانون اساسی با اتکا به آرای عمومی از طریق انتخابات اعمال می شود.

جهانتاب همچنین به  فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “اصل ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در قانون اساسی، نشان دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مجموعه متنوع فکرها، مشورت‌ها و دیدگاه‌ها در اداره امور کشور است” اشاره کرد و اذعان داشت: در حقیقت این موضوع، نقطه مقابل نظام‌های ارتجاعی و استبدادی در جهان می باشد.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات به نوعی نشاندهنده اهمیت تثبیت حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است، تصریح کرد: انتخابات‌هایی نظیر انتخاب شورای اسلامی شهر، رئیس جمهور و … نمونه‌های از جمهوریت نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان درپایان باتوجه به لزوم همراهی مردم با مجموعه مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: از عموم شهروندان گلستانی به ویژه نخبگان و جوانان تقاضا دارم که مدیریت شهری را در پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، عمرانی، بهداشتی، آموزشی و سایر امور رفاهی همراهی کنند تا در کنار یکدیگر شهر را به سمت پیشرفت و شکوفایی سوق دهیم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.