برنامه آموزش و بیماریابی سل در بهارستان اجرا شد

همزمان با حضور در هفته سلامت، برنامه آموزش و بیماریابی سل در کارخانه پلاستور کار شهرستان بهارستان به اجرا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیماری سل از جمله بیماری‌های واگیری می باشد که کلیه ارگان‌ها و اعضای بدن را درگیر می کند، اما عضو اصلی که بیماری تاثیر بسیاری بر روی آن می گذارد ریه‌ها می باشد، همچنین بیماری سل به عنوان عفونی‌ترین بیماری قرن شناخته می شود.

شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان نیز به همین منظور و به مناسبت حضور در هفته سلامت، برنامه آموزش و بیماریابی سل را در کارخانه پلاستور کار شهرستان بهارستان به اجرا در آورد، تا در صورت مبتلا بودن کارکنان این کارخانه به بیماری سل روند درمانی آن‌ها به سرعت آغاز شود.

گفتنی است که این برنامه با هماهنگی واحد مبارزه با بیماری‌ها و بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و با هدف اطلاع رسانی و آموزش به کارگران در خصوص بیماری سل برگزار شد، چراکه توجه به سلامت قشر کارگر در دنیای امروز جزو الزامات هر جامعه‌ای به شمار می رود و باتوجه به شعار سال جاری که “حمایت از کالای ایرانی” می باشد، کارگران نقش به سزایی در تحقق این شعار دارند و سلامت و رفاه آن‌ها نیز در مسیر تحقق این مهم، اهمیت بالایی دارد.

آروین کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با حضور در این واحد صنعتی به آموزش علائم مهم در تشخیص بیماری سل، راه‌های انتقال و پیشگیری، تشخیص و درمان آن پرداخت.

لازم به ذکر است که درپایان این برنامه از ۱۰ نفر از کارگرانی که دارای سرفه بودند نمونه گیری خلط به عمل آمد، تا با انجام آزمایشات سل، احتمال وجود یا عدم وجود بیماری در بدن این کارگران بررسی شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.