مسئولین از نظام ارجاع الکترونیک به سطح دو در بهارستان بازدید کردند

برنامه‌های پیشگیری از حوادث و نظام ارجاع الکترونیک به سطح دو توسط مسئولین کشوری و شهرستانی در شهرستان بهارستان مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مغیثی معاون مدیر کل دفتر مدیریت بیماری‌های غیر‌واگیر و رئیس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت و درمان، مطیع‌دوست کارشناس بیماری‌های غیرواگیر، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و قوتی کارشناس گسترش معاونت بهداشت دانشگاه و جمعی دیگر از مسئولین از برنامه‌های پیشگیری از حوادث و نظام ارجاع الکترونیک به سطح دو در شبکه بهداشت و درمان بهارستان و بیمارستان امام حسین (ع) بازدید به عمل آوردند.

بنابر این گزارش مغیثی به همراه هیئت همراه در ابتدا با مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان و سلیمانی‌جوان معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت و کارشناس مسئولان واحد گسترش و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان دیدار کرد.

در طول این دیدار معاون مدیر کل دفتر مدیریت بیماری‌های غیر‌واگیر باتاکید بر لزوم انجام برخی اقدامات در تنها بیمارستان شهرستان بهارستان، بیان داشت: اطلاعات سامانهHIS  بیمارستان امام حسین (ع) می بایست به سامانه سپاس کشوری یا همان سامانه پرونده الکترونیک سلامت ارسال گردید.

وی با تشریح اهمیت ثبت آمار مصدومین در سامانه سپاس، به عنوان منبع اطلاعات آماری در برنامه کشوری پیشگیری از حوادث، افزود: پیشگیری از بروز حوادث و به ویژه حوادث ترافیکی از جمله دغدغه‌های سیستم بهداشت و درمان کشور می باشد و برای داشتن برنامه‌های پیشگیرانه از حوادث و مداخلات مناسب در یک منطقه، وجود اطلاعات صحیح از تعداد و نوع حادثه به وجود آمده در آن منطقه، الزامی می باشد.

در ادامه دیدار مذکور مسئولین از روند اجرای نظام ارجاع به سطح ۲ در بیمارستان امام حسین (ع) به خصوص واحد پذیرش و سایر بخش‌های مربوطه بازدید کردند و از نزدیک در جریان نحوه انجام امور قرار گرفتند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.